Featheart Rakveres – näide sellest, kuidas vähemusideoloogiad sõidavad üle õigusriigist ja demokraatiast

Eesti,
- Updated
©UU
Festhearti üritus toimus ka Pärnu Kultuuriklubis Tempel.

Peavoolumeediasse ilmunud uudise “Rakvere linn toetab taas LGBT+ filmifestival Festheart” sisu ei tähenda midagi muud kui avalikku heakskiitu sellele, kuidas rikuti õigusriigi põhimõtteid läbi kohtuliku aktivismi.

Delfi kirjutas mais:”Eelmise aasta algul otsustas Rakvere linnavolikogu rahaliselt mitte toetada LGBTI- filmifestivali Festheart, mida korraldab MTÜ SevenBow. Advokaat Liisa Linna ja Eesti inimõiguste keskus suunasid Festhearti kohtusse, kuna nende arvates oli volikogu eiranud enda kehtestatud reegleid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohtuotsuses tunnistaski halduskohus õigusvastaseks Rakvere linnavolikogu mulluse 28. veebruari otsuse jätta filmifestival toetuseta.” See tähendab, et kohus sundis linna geifilmide festivalile raha eraldama.

Kohtuotsus on pretsedenditu sellepoolest, et poliitiliselt laetud kohus sundis linna oma otsust muutma ja ideoloogilist projekti toetama. Mida on sellise otsuse järel enam väärt rahvavõim, kui saadikud seotakse ideoloogiliselt kallutatud kohtuotsusega?

Rahvasaadikutel on õigus oma valijatele toetudes võtta vastu otsuseid, mis ei luba võõrideoloogiatel Eestis kanda kinnitada. Kohus tegi ilmselgelt otsuse LGBT+ poliitilisest positsioonist lähtuvalt – ilmselt poleks ühegi teise rahastamata jäetud projekti kohtuasi sellist tulemit saanud.

Demokraatia algne vorm on see, et keegi esitab rahvaesindusele mingi taotluse ja saadikud otsustavad, kas seda toetada või mitte. Rakvere volikogus nii tehtigi. Siis aga tuli kõrvalt keegi, kes pidanuks olema õigluse autoriteet, ja tegi otsuse, et saadikud mõtlesid ja otsustasid valesti.

Ühe seksuaalse suunitluse tutvustamine pole mingi asjalik projekt, mille jaoks anda maksumaksja raha – tehku MTÜ seda omaleitud rahaga, mitte võõrast kukrust õngitsetuga. Kogu kohtusaaga näitabki, et geiagenda ei saaks riigi nisa otsast imemata mingit elujõudu, sest ühiskond teda ei toetaks.

Alanud Festhearti filmifestivalil pole seega halvaks taustaks mitte ainult võõraste ideoloogiate ja paljudele inimestele vastuvõetamatute suunitluste propageerimine, vaid ka see, kuidas kohtuliku aktivismiga hävitatakse õigusriiki ja tegelikku demokraatiat – piisab vähemusse kuulumisest ja kohus tantsib nende pilli järgi.

Rakvere homoaktivistid tunnevad ilmselt headmeelt oma kohtuvõidu üle, kuigi nende edu taga on vaid üks ennast ühiskonda sisse surunud suunitlus, mis sõidab hävitavalt kõigist ja kõigest üle.

UU

4 commentsOn Featheart Rakveres – näide sellest, kuidas vähemusideoloogiad sõidavad üle õigusriigist ja demokraatiast

 • Avatar

  Tervel riigil märk küljes.

 • Avatar

  Tähendab, rahva enamuse tahe ei maksa midagi. Kuldvasika kummardajad juristid, kohtunikud sunnivad oma otsuseid kohtuotsustega muutma… Tähendab LGBT on rahaliselt juba tugevalt riigi taskutest raha välja pumbanud, kui suudab kohtutega oma tahtmisi välja pressida….

 • Avatar
  Leo Viller

  Kogu häda on selles, et seadusi, nende hulgas ka Eesti Vabariigi Põhiseadust, võib suvaliselt tõlgendada. Hoopis teine asi oleks, kui meie Põhiseadusesse lisataks kolm sõna ….JA VASTAVUSES LOODUSSEADUSTEGA

 • Avatar
  Sten Arrak

  Rakvere geifilmifestivali rahastamise juhtum viib ohtliku tulemuseni. Eesti Vabariigi põhiseaduse järgi teostab rahvas oma võimu läbi valitavate esindajate kaudu. Kuid nüüd selgub, et meie riiki valitsevad hoopis kohtunikud. Kohtute ülessanne on jälgida, kas kõik toimub seaduslikult. Kui rahva poolt valitud seaduslik rahvaesindus kohalikul võimutasandil otsustab, et geifilmi linastumist linna rahadega ei toetata, siis on see seadusega kooskõlas. Mis õigusega sekkub sellesse kohtunik? Kas nüüdsest ei toimugi enam Eestis valimisi kohalikku ja riiklikku rahvaesinduskogudesse, sest kõiki otsuseid hakkavad tegema kohtunikud? Neid kohtunikke ei ole sinna ametisse rahva poolt valitud. Milleks meile siis Riigikogu või Rakvere linnavolikogu? Las otsustavad kõikide küsimuste üle suvalised kohtunikud! Milline kaos siis saabuks. Mina ei seisnud Balti ketis selleks, et Eesti Vabariiki juhiksid mingid suvalised ametnikud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused