Fiktiivabielust võib naisele kujuneda surmalõks, kus kasu on minimaalne, probleeme aga täie summa eest

Eesti,
- Updated
©Peeter Langovits/Postimees
Abielusõrmus peab naisele tooma õnne, mitte probleeme.

Abielu on nähtus, mis peaks põhinema armastusel, mehe ja naise soovil ühiselt koos elus edasi minna ja lapsi saada — kui aga abielu puhul tuleb mängu raha, on see asi määratudki muresid tekitama.

Fiktiivabielud on ülikahtlane ettevõtmine, kus üldise stsenaariumi järgi lubatakse naisele head summat abiellumise eest, mis annaks tema “kaasale” elamisloa või isegi kodakondsuse, siis järgneks sama kiire lahutus ja kõik oleksid justkui rahul. Tavaliselt see nii ei lähe ja just naised jäävad ilma rahast ning saavad endale kaela tohutu probleemide hunniku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ERR kirjutab sellest, et Ida-Virumaal on kasvavaks probleemiks naiste fiktiivsed abielud väljastpoolt Euroopa Liitu pärit meestega, kes soovivad läbi abielu saada EL-i elamisluba ning näiteks viimase aja kasvav trend on siia sõitnud Ukraina mehed, kes soovivad abielluda elamisloa saamiseks. Ida-Virumaal on möödunud aastast teada vähemalt 10 juhtumit, kus noored naised on raha saamise eesmärgil nõustunud võõrastega abielluma, kuid enamasti lubatud raha ei saadagi, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kõigepealt on fiktiivabielu kuritegu, mis võib välja tulla iga hetk, sest Euroopa riigid on sellisest praktikast vägagi teadlikud. Teiseks ei pruugi mees lubatud raha maksta (mida nad sageli ka teevad) ja lõppkokkuvõttes võib naine hiljem õnne tänada, et mees talle üldse lahutuse annab. Fiktiivabielu sõlminud naise edasine saatus sõltub ju mehest, kelle eest ei saa ta isegi seaduse kaitset, kui too keeldub raha maksmast või hakkab teda santažeerima — tõenäoliselt valivad võõramaa mehed välja üksikud naised, kel pole ka nende eest seisjaid.

Fiktiivabiellu astuvatel naistel on ilmselt silme ees lubatud rahasumma, mis lahendaks paljud tema materiaalsed probleemid, ja nad eeldavad, et nood mehed peavad kokkulepetest kinni. Tegelikult tõmbavad nad endale tohutud jamad kaela. Ka fiktiivne mees on seaduse ees tema ametlik abikaasa ja kui kord ilmub araabia või ukraina päritolu mees tema ukse taha ning teatab, et hakkab nüüd abikaasa juures elama, pole politseil mingit õigust teda sealt minema viia, kui too peab ennast viisakalt ülal ja esitab vastava dokumendi.

Kuniks fiktiivne abielu kehtib, peab naine igas juriidilises asjas arvestama abikaasa nõusolekuga. Kõige lihtsam näide — kui naine võidab abielus olles loteriiga, saab mees sellele summale pretendeerida või vähemalt asja naise jaoks ääretult raskeks keerata. Ametlik abielu annab võõramaalasele täieliku voli naise ellu sekkuda ja pole mingit alust arvata, et nood on džentelmenid, kes jätavad kasutama võimaluse ennast naise kulul sisse seada.

Eestlannade kohta on teada päris õõvastavaid juhtumeid, mis on pärit juba ajast, mil meie inimesed Iirimaale tööd otsima suundusid. Just siis sõlmisid kümned eesti naised väidetavalt fiktiivabielusid meestega, kes soovisid vaid Euroopa Liitu pääseda — mõned naised küll saidki raha, kuid on ka neid, kes ei saa nüüd abielluda eesti mehega, sest on endiselt ametlikus abielus võõramaalasega, kes on kadunud maailma avarustesse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused