Fotonäitus “RB radadel” Riigikogu majas pole mitte pelgalt rabafotode esitlus, vaid hoiatus nende maastike kadumise eest

Eesti,
©UU
Fotonäitus “RB radadel” Riigikogu majas. Hetk avamiselt.

Neljapäeval Riigikogu fuajees avatud näitus rabamaastikest pole siiski mõeldud silmailuks, vaid hoiatusena, et need väärtused kaovad Rail Balticu tõttu.

Fotonäituse korraldajateks on Peeter Sirge Fotokool ja Avalikult Rail Balticust, 14 fotograafi tehtud pildid aga on pärit Harjumaa Männiku ja Pärnumaa Rääma rabast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näituse korraldajad ütlevad tutvustuses, et selle ajendiks on Rail Baltic, kuid see ei ole protest RB, vaid marsruudi ja viisi vastu, kuidas Eestimaad raisatakse.

Üks näituse korraldajatest Tiina Võsumägi sõnas, et pildid on kui hoiatus. “Kui Rail Baltic rajatakse kavandataval trassil, siis selliseid pilte enam Männiku ja Rääma rabast ei näe,” lausus ta. Näiteks Rääma rabal on niigi ühes servas turbakaevandus ja kui seda läbib ka raudteetamm, siis looduslik kooslus kaob.

Avamisel sõna võtnud Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles, et kui näitused on tavaliselt rõõmus sündmus, siis sel korral on tegu nukra toiminguga. Seda rõhutasid oma sõnavõttudes ka korraldajad.

“Loodus on osake eestlase identiteedist,” toonitas Henn Põlluaas rabade tähtsust, lisades ka päevauudise, mille kohaselt on Rail Baltic juba ajahädas ning kahtlased on ka kõik muud näitajad, nagu rahastus, tasuvus, tegelik maksumus ja palju muud.

“Me väga loodame, et see mälestus piltide näol, mis nendest rabadest maha jääb, puudutab hinges ka Sind. Küsi endalt, mida tahad jätta oma tulevastele põlvedele, kas ilusat elurikkusest pakatavat loodust, või musta maa?” kõlab näituse sõnum.

Kui korraldajad soovisid Riigikogu fraktsioonidele üle anda kogumikud seintel asuvatest fotodest, selgus, et kohal olid vaid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud.

Näitus on üleval olnud juba Tartus, Pärnus ja Tallinnas Ungari Instituudis, edasi jõuab see ka Kuressaarde. Riigikogu koridori jääb see 9. jaanuarini.

One commentOn Fotonäitus “RB radadel” Riigikogu majas pole mitte pelgalt rabafotode esitlus, vaid hoiatus nende maastike kadumise eest

  • Avatar

    Jah aga tük tüki haaval on juba aastaid eestlaste maastikke hävitatud – põlismetsad on läinud kui kulutuli. Loodus kaob, puupõllud tulevad asemele ja mille nimel – et materiaalsetel eestlastel oleks veel rohkem asju. Samas kui prügimäed on kastuskõlblikke esemeid täis – uskumatu, millist mööblite sealt võib leida või lihtsalt puitdetaile, mida saaks lapsed näiteks koolides meisterdamiseks kasutada. Aga prügimäel käkitakse need kõik üheks ühtlaseks prügiks kokku. Samas ka see puit oli kunagi elav loodus, millest nüüd on saanud surnud asjad, aga kui neid taaskasutada, siis nende mõte veel säiliks. Siim Kallase tume railbaltcu vari jälitab aga meie looduseestlaste hingesid. Julmad ahad, kus Eestit valitseb raha, võimuiha ja rauast teerullid.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused