Galerii: EKRE Soome osakonna esimeheks valiti Merliin Grauberg

Rubriik Eesti On
- Updated
©Erakogu
Merliin Grauberg

Läinud nädalavahetusel pidas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Soome osakond oma traditsioonilist osakonna aastaüritust, kus tegusat päeva iseloomustab kolm erinevat ja meeleolukat üritust: ”Kahekõne rahvaga”, osakonna üldkoosolek ja meelelahutuslik programm.

Laupäeval toimununud osakonna aastaüritust korraldati eestlaste poolt kureeritavas hubases ”Katariina ravintolas” Espoos Keilaniemis, mis pakub koduseid ja eestlastele tuntud ning armastatud maitseealmusi. EKRE Soome osakonnaga oleme ikka otsinud võimalusi anda ka omapoolne panus eestlaste ettevõttlusesse siinpool Soome lahte. Täname südamest ”Katariina ravintola” kollektiivi EKRE Soome osakonna ürituse võõrustamise ja maitsvate kodumaiste hõrgutiste eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Avatud koosolek ”Kahekõne rahvaga”.

Aastaüritus algas avaliku kooosolekuga formaadis ”Kahekõne rahvaga”, kus videosilla vahendusel olid külalisteks ja kõnelejateks EKRE aseesimees Mart Helme ja EKRE Riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme. Veebikohtumisest oli võimalik osa võtta kõigil EKRE Soome osakonna liikmetel.

”Kahekõne rahvaga” teemade valik oli lai. Räägiti Eesti sisepoliitilistest arengutest ja valupunktidest, välispoliitikast, majanduspoliitikast, Hiina gripi epideemia (covid-19) hetkeolukorrast Eestis ja sellega seotud diskrimineerivate mõjudega vaktsineerimispassist, liberaalse ja vasakäärmuslike populistlike jõudude poolt raudne soov suruda maha Eestis sõna-, meelsus- ja väljendusvabadus.

Riigikogus vastuvõtmist ootavate tsensuuriseaduste, niinimetatud vihakõne- ja meediateenuste seaduse täienduste abil, mida Euroopa Liidu Komisjon käsib liikmesriikidel sanktsioonidega ähvardades nõutavad muudatused iga hinna eest seadustada.

Seoses eelnevaga, peatuti pikemalt ka Riigikogu ja Vabaduse platsil toimuvate rahva meeleavaldustel, kuhu jätkuvalt kogunevad oma meelt avaldama Eesti rahva ja riigi iseseisvusest ja vabadusest hoolivad inimesed: noored-vanad, mehed-naised ja paljud neist koos perega. Meeleavalduste eesmärk on äratada ühiskonda ja juhtida tähelepanu sellele, et liberaalse ja vasakäärmuslike populistlike jõudude poolt raudne soov suruda maha Eestis sõna-, meelsus- ja väljendusvabadus.

Peale Mart ja Helle-Moonika Helme sõnavõtte oli võimalus küsida küsimusi nii kohapeal rahva seast kui ka interneti teel ja täpsustusi eelpoool nimetatud teemade kohta kui ka muudel teemadel.

EKRE Soome osakonna üldkoosolek.

Üldkoosolekul andis osakonna juhatus ülevaate osakonna tegevustest, finantsidest, seatud eesmärkidest ja saavutatud tulemustest. Valiti uueks tegevusperioodiks uus juhatuse koosseis ja eeloleval suvel toimuvale EKRE Kongressil osalejad ning kandidaadid kongressil valitavatesse EKRE juhtorganitesse.

EKRE Soome osakonna juhatuse esimeheks valiti Merliin Grauberg ja aseesimeheks Arvi Normann.

Juhatuse liikmeteks valiti Merliin Grauberg, Arvi Normann, Kersti Tepp, Lemme Krimm, Tõnis Põdra, Renee Riisenberg ja Jan Arens.

EKRE Soome osakonda kuulub 185 liiget. Aastakoosolekul osales 50 inimest.

 

Merliin Grauberg

Valver Kõrgemäe

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused