GALERII: Kristiine Kevadlaat 2017

Kristiine Kevadlaat 2017

Kristiine linnaosas peeti taaskord kevadlaata, kus osalesid ka rahvuskonservatiivid. Jagati bülletääne ja arutleti rahvaga. Laste lemmikud olid EKRE logoga õhupallid ja legendaarsed lehmakommid.

Tallinna südames paiknev Kristiine linnaosa tänapäevases mõttes tekkis Tallinna kaardile 1993. aastal, kui moodustati 8 linnaosa. Samas  selle alla jäävatel aladel selja taga sajanditepikkune põnev ajalugu. 17. sajandil andis tollal Eestit valitsenud Rootsi kuninganna Kristiina siin asunud heinamaad üle Tallinna raele, kes jagas need omakorda välja kruntideks ja hakkas müüma nii aaadlile kui linnakodanikele mõjutades sel moel Tallinna ajalugu. Kristiine linnaosa territooriumil laiunud heinamaadele hakkasid tekkima ostjate suvemõisad. Mõisates mitte ainult ei elatud suvel, vaid neid kasutati ka äritegevuseks. Mõnesse tekkis liimitööstus, kalakasvatus, mõnesse kõrts ja teise kohta kümblusasutus. Sellega pandigi alus Kristiine linnaosa tekkele.

Kristiine kevadlaata peeti tänavu juba mitmendat korda, taaskord Löwenruh pargis, mis on Kristiine linnaosa ilusamaid rohealasid.

 

Kommentaarid