Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

GALERII Protesteerijate liider: käime Toompeal seni, kuni saame oma tahtmise

07.04.2021
Niinimetatud NETS-i seadus algatas ka mullused massimeeleavaldused, mille vastu Kaja Kallase valitsus politsei paiskas.
© UU

Toompea lossi ees protesteerivad kodanikualgatuse korras organiseerunud inimesed juba kaheksandat päeva nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise vastu, millega tahetakse nende sõnul kehtestada politseiriik.

Rahumeelsel meeleavaldusel kantakse plakateid nende poliitikute piltidega, kes hääletasid selle seadusemuudatuse poolt. Lastakse isamaalisi laule ja nõutakse isikuvabadusi.

Üks liikumise eestvedajaid William Koval ütles, et nad käivad protesteerimas niikaua, kuni see seadus tagasi lükatakse. „Me ei tee oma vabaduse arvelt ühtegi kompromissi,“ lausus ta.

Liikumise organiseeris rahvas ise ja kohal käib väga erinevas vanuses ja erinevate elualade inimesi üle Eesti ja isegi välismaalt. „Me kõik oleme selle planeedi võrdsed asukad ja soovime oma vabadust säilitada,“ ütles Koval.

Toompea lossi sisenevate poliitikute reaktsioonid on olnud erinevad. “Osad lehvitavad ja naeratavad, mõni tuleb isegi rääkima. Need, kelle südametunnistus on must, keeravad pea ära ja häbenevad ega taha meiega koostööd teha,“ rääkis Koval, lisades, et neil on hea meel, kui keegi tuleks nendega rääkima. „Aga seda on palju palutud, nad on siis kõvad tegijad, kui hääli on vaja saada.“

Motivatsioonikoolitaja William Koval oli ka üks maskivastase protestiürituse korraldajaid.