Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

GALERII Rahvaalgatuslik Balti Kett 2021 tõi teedele tuhandeid meeleavaldajaid

24.08.2021
Hetk sündmuselt.
© Maario Kullami fotod

23. augustil, mil möödus 32 aastat kolme Balti rahva ühisüritusest, toimus uus Balti Kett, mis korraldajate sõnul polnud mitte millegi vastane sündmus, vaid kolme Balti riigi inimesed olid solidaarselt ühtsuse, vabaduse ja inimõiguste poolt.

Tegu oli täiesti rahvaalgatusliku üritusega, mistõttu kutsus see liberaalse riigivõimu toetajates esile viha. Meediapealkirjad on mürgised:

“Koroonaeitajad ja uudishimulikud noored. Vaktsiinivastaste Balti kett tõi maanteede äärde sadu inimesi.” (Sakala)

“Täna toimub vaktsiinivastasusest kantud ja vandenõuteooriaid levitavate inimeste poolt korraldatud meeleavaldus “Balti kett 2021″.” (Postimees)

“Meeleavaldajate “Balti kett” kogus tuure üle Eesti. Kunagine rahvarindlane Marju Lauristin: see on anti-Balti kett!” (Delfi)

“Tuhanded vaktsiinivastased jäljendasid Balti Ketti.” (Õhtuleht)

Eks võimutruu peavoolumeedia peab oma leiva välja teenima. Inimesed, kes olid väljas või nägid ketti möödudes, nii ei arva – Facebooki-postituste läbiv sõna on “Võimas!” Üritusest ei võtnud osa sugugi ainult vaktsiinivastased – paljud Uutele Uudistele tuntud osalejad on kaitsesüstid kätte saanud, kuid protestima läksid nad seetõttu, et vaktsineerimine kui riiklikult juhitav protsess on muudetud peamiselt sunnile ja vabaduste piiramisele põhinevaks.

Antud ürituse teeb eriliseks see, et uus Balti Kett oli juba mitmes üritus, mida ei korralda mingi poliitiline jõud, vaid see toimub rahvaalgatusena – ja selliseid kardab korruptsioonivõim kõige rohkem, mida tõestab jõuetu sildistamine.

Kirjutas ju BNS eile: “Esmaspäeval toimuvatel üritustel “Vaba Eesti Balti keti aastapäeva vabaduse marss 2021” ja “Balti kett 2021” puuduvad ametlikud korraldajad, mistõttu on politsei väljas suurema ressursiga, et kindlustada osalejate turvalisus, avalik kord ja ennetada õigusrikkumisi.”