Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Geikogukonna olukord ei lähe erinevates hinnangutes hästi kokku

11.02.2020
© Scanpix

Geide esindusorganisatsioonid kipuvad vastavalt vajadusele kasutama retoorikat kas enda kiusamisest või vastupidi, suurest toetusest omasooiharusele.

Nüüd väidab Eesti LGBT+ mingile oma uuringule toetudes, et geidest koolinoorte kiusamise tagajärjeks on kehvemad õpitulemused, depressioon ning nigel enesehinnang.

“Eesti LGBT ühing uuris LGBT+ noorte koolikeskkonda. Selgelt joonistus välja, et seksuaal- ja soovähemustest noored ei saa end koolis turvaliselt ja mugavalt tunda, kuna levinud on homo- ja transvaenulik sõim ning õpetajad ja teised koolitöötajad ei kipu verbaalsetesse rünnakutesse sekkuma,” kirjutab Delfi.

Eesti Inimõiguste Keskus väidab samas: 2019. aasta uuringust järeldub, et kooseluseaduse vastased on esimest korda selgelt vähemuses: kooseluseadust ei toeta vaid 39% Eesti elanikest, toetajaid on 10 protsendipunkti rohkem ehk 49%. Nende andmete põhjal ei tunneks 59% vastajatest end ebamugavalt seltskonnas, kus on gei (2017 oli see 44%) ja 60% seltskonnas, kus on lesbi (2017 oli see 42%).

Eestikeelse elanikkonna hulgas toetab 59% ja muukeelse elanikkonna hulgast 29%. Suurim toetus kooseluseadusele on vanusegrupis 20-29. aastat, kus seda toetab 68% vastanutest, väidab Inimõiguste Keskus.

Neid andmeid võrreldes ei peaks geinoorte olukord koolides küll hull olema – igasugustele uutele asjadele avatud noored on samasooliste suhtes pigem tolerantsed, mida näitab ka viimane number (kui see õige on). Kust siis tulevad need geide vaenajad, kui nende toetajaid peaks kõik koolid täis olema? Miks nad ei loo “sallivusõhkkonda”?

Ilmselt pole koolides mingit homofoobiat, sest kellelgil peale geide endi pole aega koolis selliste asjadega tegeleda – koolis õpitakse. Kui geidele midagi halvasti öeldaksegi, siis ilmselt üldises kontekstis ehk mistahes põhjusel nähvates võetakse teismeliste ringis aluseks esimene asi, mis selle inimesega seoses meenub.

Ja kui palju on Eesti koolides transsoolisi õpilasi, keda LGBT väidab kiusatavat, kui isegi samasooiharaid pidavat olema umbes 5% kõigist inimestest? Miks peavad üldse noored koolis oma identiteete otsima ja paika sättima?

LGBT puhul paistab silma tohutu tahtmine lasteaedadesse ja koolidesse imbuda. Siiani on neid ilmselt ka õpetajate ja kooli juhtkonna poolt sealt eemal hoitud, aga jällegi mitte homofoobiast, vaid seetõttu, et kool on ennekõike õppimis-, mitte ideoloogiate levitamise koht. Sest kui homoseksuaalsus on suunitlus, siis homoagenda on ehtne neomarksistliku ideoloogia levitamine.

Nii ongi lahti lastud libajutt mingist enneolematust paljude homoõpilaste tagakiusamisest koolides ja seda lihtsal põhjusel – et saavutada ühiskonna ja seadusandluse toetus homoagenda levitamiseks õppeasutustes.

Koolidesse pole sellist asja vaja – juba praegu tulevad ohusignaalid selle kohta, et ka Eesti noorte seas levib soomuutmise ideoloogia, mis Läänes on juba suurte tragöödiateni viinud. Seega siis – geinoored õppigu koolis nagu teisedki, mitte ärgu toogu sinna kapist väljumise muresid.