Geikogukonna olukord ei lähe erinevates hinnangutes hästi kokku

Eesti,
©Scanpix

Geide esindusorganisatsioonid kipuvad vastavalt vajadusele kasutama retoorikat kas enda kiusamisest või vastupidi, suurest toetusest omasooiharusele.

Nüüd väidab Eesti LGBT+ mingile oma uuringule toetudes, et geidest koolinoorte kiusamise tagajärjeks on kehvemad õpitulemused, depressioon ning nigel enesehinnang.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesti LGBT ühing uuris LGBT+ noorte koolikeskkonda. Selgelt joonistus välja, et seksuaal- ja soovähemustest noored ei saa end koolis turvaliselt ja mugavalt tunda, kuna levinud on homo- ja transvaenulik sõim ning õpetajad ja teised koolitöötajad ei kipu verbaalsetesse rünnakutesse sekkuma,” kirjutab Delfi.

Eesti Inimõiguste Keskus väidab samas: 2019. aasta uuringust järeldub, et kooseluseaduse vastased on esimest korda selgelt vähemuses: kooseluseadust ei toeta vaid 39% Eesti elanikest, toetajaid on 10 protsendipunkti rohkem ehk 49%. Nende andmete põhjal ei tunneks 59% vastajatest end ebamugavalt seltskonnas, kus on gei (2017 oli see 44%) ja 60% seltskonnas, kus on lesbi (2017 oli see 42%).

Eestikeelse elanikkonna hulgas toetab 59% ja muukeelse elanikkonna hulgast 29%. Suurim toetus kooseluseadusele on vanusegrupis 20-29. aastat, kus seda toetab 68% vastanutest, väidab Inimõiguste Keskus.

Neid andmeid võrreldes ei peaks geinoorte olukord koolides küll hull olema – igasugustele uutele asjadele avatud noored on samasooliste suhtes pigem tolerantsed, mida näitab ka viimane number (kui see õige on). Kust siis tulevad need geide vaenajad, kui nende toetajaid peaks kõik koolid täis olema? Miks nad ei loo “sallivusõhkkonda”?

Ilmselt pole koolides mingit homofoobiat, sest kellelgil peale geide endi pole aega koolis selliste asjadega tegeleda – koolis õpitakse. Kui geidele midagi halvasti öeldaksegi, siis ilmselt üldises kontekstis ehk mistahes põhjusel nähvates võetakse teismeliste ringis aluseks esimene asi, mis selle inimesega seoses meenub.

Ja kui palju on Eesti koolides transsoolisi õpilasi, keda LGBT väidab kiusatavat, kui isegi samasooiharaid pidavat olema umbes 5% kõigist inimestest? Miks peavad üldse noored koolis oma identiteete otsima ja paika sättima?

LGBT puhul paistab silma tohutu tahtmine lasteaedadesse ja koolidesse imbuda. Siiani on neid ilmselt ka õpetajate ja kooli juhtkonna poolt sealt eemal hoitud, aga jällegi mitte homofoobiast, vaid seetõttu, et kool on ennekõike õppimis-, mitte ideoloogiate levitamise koht. Sest kui homoseksuaalsus on suunitlus, siis homoagenda on ehtne neomarksistliku ideoloogia levitamine.

Nii ongi lahti lastud libajutt mingist enneolematust paljude homoõpilaste tagakiusamisest koolides ja seda lihtsal põhjusel – et saavutada ühiskonna ja seadusandluse toetus homoagenda levitamiseks õppeasutustes.

Koolidesse pole sellist asja vaja – juba praegu tulevad ohusignaalid selle kohta, et ka Eesti noorte seas levib soomuutmise ideoloogia, mis Läänes on juba suurte tragöödiateni viinud. Seega siis – geinoored õppigu koolis nagu teisedki, mitte ärgu toogu sinna kapist väljumise muresid.

One commentOn Geikogukonna olukord ei lähe erinevates hinnangutes hästi kokku

  • Avatar

    Arusaadav, miks võetakse ette järjest nooremad ühiskonna liikmed. Mida noorem on inimene, seda lihtsam/tõhusam on tulemus ajupesul! Seda vastuvõtlikkum on noor väljakujunemata isiksus “uutele suundumustele”.
    Omasooiharate kooslused näeksid ajupesu sisseviimisel koolidesse/lasteaedadesse võimalust oma liikmeskonna suurendamisel ( värske liha turule toomisel)!
    Ootaks ära siinkohal selgitust/õigustust kellegi alexey korotschenko poolt, kes siin samas liinis tegutseb!?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused