Globalistid on EKRE valimisedu kartuses paanikas: alanud on plakatite sodimine

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Tõenäoliselt võib ka

Valimiste eel kasvab teatud ühiskonnagruppides viha EKRE vastu sedavõrd suureks, et minnakse ekstremistlike väljenduslaadideni.

Rahvusraamatukogu juures asuv EKRE kandidaadi Kairet Remmak- Grassmani pildiga plakat soditi musta värviga ära ja tema näole kirjutati “Nazi”. Soditud on plakateid ka mujal pealinnas, mis lubab eeldada organiseeritust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna plakati sõnumiks on “Pereväärtuste eest!”, siis tahtmatult tekib sodijatest mõeldes seos sotside, Eesti 200 või LGBT-ga. Provokatsioonid ja vägivald on vähemalt kahe esimese rida, geiagenda tegeleb pigem moraalse muttatampimisega.

Kairet Remmak-Grassman ütles Uutele Uudistele, et selline käitumine näitab sodijate harituse olematut taset ning samas vaenulikku suhtumist EKRE liikmetesse.

Kui novembris toimus Toompeal Tarandi provokatsioon, ütles peaminister Jüri Ratas, mõistagi EKRE-vastases kontekstis: “Eesti rahvas on alati suutnud väljendada oma meelsust rahumeelsel teel. Meil tuleb seista ühiskonna lõhestamisele otsustavalt vastu. Peame suutma oma saja-aastases väärikas riigis ka kõige keerulisemaid küsimusi läbi rääkida argumenteeritult ja rahumeelselt.”

Riigikogu esimees Eiki Nestor väitis aastavahetuskõnes: “Aga aasta lõpp läks kuidagi karuseks ja inetuks, Eestile mitte omaseks ja meie loomupärasele olekule võõraks. Kui midagi on viltu siis tuleme ju kokku ja arutame. Kui vaja, pahandame ja parandame.” Nüüd on siis aasta algus sama karusena edasi läinud ja kas Nestoril on midagi veel öelda?

Nüüd ongi aeg oodata peaministrilt, president Kaljulaidilt ja Riigikogu esimehelt Eiki Nestorilt samasugust hinnangut EKRE-vastaste vandaalide tegevusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused