Grete Šadeiko-Griffini ja Robert Griffini ilusat fairy-tale`i saadab elu lõpuni lause neegrist valgel liival

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Pärnu rannas juhtunu jääbki Griffinite paari eluks ajaks saatma, kui nad ise ei katkesta ajakirjanike rassismiotsinguid. Pilt on illustratiivne.

Eesti kipuvad tekkima mingid kummalised kampaaniad, mis on ühelt poolt suunatud multikultuursuse  ja nn euroopalike väärtuste propageerimisele ning teisalt kujuneb neis põhiteemaks rassismi otsimine ja leidmine.

Seitsmevõistlejat Grete Šadeiko-Griffinit ja tema Ameerika jalgpallurist abikaasa Robert Griffin III-e on alatasa reklaamitud kui erilist paari, lausa muinasjuttu – ilus heledapäine eesti tüdruk ja mustanahaline ameerika sportlane, üleilmastumise supernäidis. Ega polegi midagi öelda, kui kaks inimest on teineteist leidnud, siis on ju tore, kuigi rõhk tundub olevat just selle esiletõstmisel, et üks on must, teine valge, ja mitte “rassistlikus”, vaid soovituslikus võtmes – eesti neiud, võtke aga eeskuju.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku kasutatakse paarikest ära eestlaste “rassismi” rõhutamiseks – või teevad nad seda ise. Miks muidu kirjutab Kroonika nendega seoses taas rassismiteemast.

Või õigemini, seda teeb Delfi uudisportaal, kes on Kroonika elulisest loost “Nagu muinasjutt! Grete Šadeiko-Griffini jackpot multimiljonärist sporditähega: võime endile ka luksust lubada, kuid oma loomult oleme jäänud lihtsaks” (5. juuli 2019) teinud seal leidunud info põhjal omakorda rassismiloo “Grete Šadeiko-Griffin rassismist: mu mehe kohta hõigati, et neeger jalutab meie valgel liival” (6. juuli 2019).

See viimane variant ongi täiesti pühendatud rassismiteemale ehk Delfi refereeringus muust juttu polegi. Eriliseks aga teeb kogu asja see, et Delfi on juba sel teemal kirjutanud – 20. oktoobril 2018. aastal täpselt sama pealkirja all: “Grete Šadeiko: „Mu mehele hõigati Pärnu rannas: näe, neeger valgel liival!” Autoriks Toivo Tänavsuu ja rassismist kogu pika loo jooksul vaid paar lauset, kuid pealkirjas oli see kindlalt sees.

Nii et Eesti peavoolumeedia kujundab mustvalgest paarikesest mingit printsi-printsessi muinasjuttu, kirjutades neist üha ja üha lugusid, kuhu alati poogitakse sisse see üks ja ainus halvustav lause, mida neile kunagi Eestis on öeldud: “Näe, neeger meie valgel liival!” Ilmselt tuleb sarnane lugu ka aasta ja kahe pärast, sees ikka seesama üks ütlus, millest muust seal ka ei räägitaks.

Griffinite muinasjutupaarile soovitaks Uute Uudiste poolt: kui te ei soovi, et teie rassilist erinevust ikka ja jälle ära märgitakse, siis ärge minge kaasa ajakirjanike provokatsioonidega – tundub, et mis teemadest te iganes ka ei räägiks, lõhuvad ajakirjanikud teie rõõmsamadki jutud ära oma rassismiotsingutega. Iseasi, kui te seda ise rõhutada tahate, kui “rassistlikud” eestlased on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused