Haapsalus kadusid Õhtulehe vahelt Konservatiivide Vaba Sõna numbrid — kes võib selle taga olla?

Eesti,
©UU
Konservatiivide Vaba Sõna ilmus seekord Õhtulehe vahel.

Vasakliberaalid kardavad rahvuskonservatiivset maailmavaadet sedavõrd, et neilt võib juba kõike oodata.

Möödunud nädalal ilmus Õhtulehe vahel ajalehe Konservatiivide Vaba Sõna suvenumber. Sellega seoses aga juhtus Läänemaal kummaline lugu, mis lubab eeldada pahatahtlikkust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt otsis seltskond EKRE toetajaid laupäeval Haapsalu müügipunktidest Õhtulehte, saamaks koos sellega ka lisalehte. Esimeses kaupluses oli see juba müüdud ning nad suundusid Coopile kuuluvasse Haapsalu kaubamaja Konsumisse. Seal aga ootas neid ees ebameeldiv üllatus, sest ühegi sama kuupäeva Õhtulehe vahel Konservatiivide Vaba Sõna polnud.

Ostjatena ei hakanud need inimesed lehe puudumise põhjust kohapeal uurima, vaid andsid asjast teada Uute Uudiste ja Konservatiivide Vaba Sõna toimetusele, kes omakorda küsis asjaga seotud isikutelt ja asutustelt, kuidas selline asi juhtuda sai. Õhtulehe toimetuse projektijuht Kristi Kõll uuris seda nii trükikojast kui ka Õhtulehe leviosakonnast ning nende andmetel läksid kõik tiraaži lehed välja koos lisa ehk Konservatiivide Vaba Sõnaga.

Asjas püüdis selgust tuua ka Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido, kes teatas oma vastuses: “Suhtlesin päeval nii kauplust haldava ühistuga kui ka keskühistus ajakirjanduse müüki korraldava inimesega ning meile teadaolevalt on ajalehed müügiks välja pandud tavapärasel moel ning ühtegi viidet sellest kõrvalekaldumiseks ei tuvastatud.”

Uue nädala algul oli juba raske kui mitte võimatu selgitada, miks Konsumis müüdud Õhtulehtede vahel Konservatiivide Vaba Sõna polnud ja mis levietapil need sealt kaduda. Lehetoimetus ei süüdista EKRE väljaande levitamisega seotud ametkondi ega müügikohti, kuid jätab endale õiguse arvata, et need lisalehed eemaldati mingil etapil teadlikult, kas siis EKRE-vastaselt meelestatud üksikisiku või grupi poolt, vältimaks konservatiivide sõnumi jõudmist lugejateni. Varem on toimetuseni jõudnud üksikud sellised teated.

EKRE-vastane hüsteeria on Eestis omajagu üles köetud, paljud erakonnad on leidnud vajaliku olevat teatada, et nemad rahvuskonservatiividega mingil juhul koostööd ei tee, ka president Kaljulaid on viidanud EKRE väidetavale äärmuslusele — sellises nõiajahi õhkkonnas leidub kindlasti palju inimesi, kes puhtast õelusest võivad üritada EKRE tegemisi takistada. Tegu võib olla nii üksikisikuga, kes lihtsalt korjab võimaluse korral Konservatiivide Vaba Sõna suurte lehtede vahelt ära, aga samas võib ka süvariik sel moel tegutseda.

Mart Helme on juba korduvalt hoiatanud, et kuna EKRE populaarsus kasvab järjekindlalt ja rahvuskonservatiivide kaasamine valitsusse tundub juba vältimatu olevat, tuleb eelseisev valimiskampaania kindlasti väga räpane, kus EKRE-t üritatakse mistahes vahenditega mustata. Paljude märkide järgi otsustades on suurem osa poliitilistest jõududest juba valimiskampaaniaga alustanud ja seega on süvariigi suunamisel alanud ka rahvuslaste tõrvamine.

Teadlik vastutöötamine konservatiividele pole haruldus. EKRE Riigikogu fraktsiooni meedianõunik Urmas Espenberg rääkis, et tema trükis “Valge mehe käsiraamat” on mõneski raamatukaupluses paigutatud nii, et see võimalikult vähestele silma jääks.

Mis aga puutub Läänemaasse, siis ERR-is avaldatud Kantar Emori uuringute järgi on EKRE sealmail populaarseim erakond. Samas aga on just Haapsalust tegevust alustanud MTÜ Pagula, mille loojad Koit Uus ja Innar Mäesalu on vägagi pagulaslembelised — 2015. aastal loodud organisatsiooni eesmärk olevat “abistada varjupaigataotlejaid ja pagulasi nende õiguste teostamisel, otsida pagulaste jaoks vastuvõetavaid püsilahendusi nende olukorra leevendamiseks ja parandamiseks, toetada pagulaste integratsiooni Eesti ühiskonda, toetada tolerantset mõtteviisi kogu ühiskonnas, levitada pagulasküsimusega seonduvat teavet ja organiseerida vastavasisulisi koolitusi”. Mõistagi on selline seltskond ka üdini EKRE-vastane, sest rahvuskonservatiivid ei soovi Eestisse ainsatki pagulast.

Konservatiivide Vaba Sõna numbrite müstiline kadumine Haapsalus müüdud Õhtulehtede vahelt jääbki ilmselt saladuseks ja ega konkreetse isiku tuvastamine polegi nii tähtis, kuivõrd tähtis on demokraatia taastamine Eestis, rahvuskonservatiivide vastase nõiajahi lõpetamine ja vasakliberaalide kõikelubatavuse mentaliteedi taltsutamine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused