Haldusreformi pahupoolelt: kiusatud valdade võitlus jätkub

Eesti,
- Updated

Kuigi Riigikohtu otsus 20.detsembril oli 26 vallale, kes pole sundliitmisega päri negatiivne, jätkab enamik neist võitlust oma õiguste eest.

Nii näiteks ei soovi Lüganuse vald ühineda Kiviõli linna ja Sonda vallaga ning seda kinnitas ilmekalt ka elanike küsitlus, kus 83% elanikest oli liitumise vastu. Alles mõni aasta tagasi liitus vald Püssi linna ja Maidla vallaga ning pole veel sellestki ühinemisest täielikult toibunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kambja valla otsust jääda iseseisvaks ei väära miski, ka mitte Riigikohtu otsus, on öelnud valla juhtkond. Sama lugu on Tõstamaa vallaga, sest sealse küsitluse andmetel ei soovi 92% inimesi Pärnu linnaga liituda. Meremäe vald aga lausa blokeerib Setu suurvalla loomist. Ka Hiiumaal on valdade liitumisega probleeme.

Erinevad vallad toovad oma kriitikas esile seda, et nad jäävad suurvalla uuest keskusest liiga kaugele, nende häält ei saa ilmselt uues vallas kuulda olema, samuti on argumentideks senine hea hakkamasaamine ja valla rahva negatiivne meelestatus liitumisele.

Erinevad vallajuhid ja nende rahvas suhtuvad edasistesse sammudesse erinevalt. Osad lubavad asju kohtu kaudu edasi ajada, söekamad aga rakendavad ägedamaid meetmeid ning lubatakse lausa plakatitega Toompeale tulla.

Konservatiivne Rahvaerakond, kes on algusest peale kritiseerinud haldusreformi räpakat ja mehaanilist läbiviimist on jätkuvalt valdadest sundliitmise teel ülesõitmise vastu, kinnitas Uutele Uudistele erakonna aseesimees Martin Helme.

Keskerakond, kes alguses oli samuti haldusreformi ja sundliitmiste kritiseerija, vahetas pärast valitsusse saamist järsult oma positsioone ja juhib nüüd ise paradoksaalsel kombel sundliitmise protsessi ning viib minister Korbi juhtimisel seda praktiliselt ellu.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused