Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hannes Rummu juhtum: kui palju peab jooma, et saavutada 1,5 promilline joove

-
18.08.2019
© UU

Endine Välisministeeriumi ametnik, sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Hannes Rumm tabati mullu novembris autoroolist vähemalt 1,5 promillise alkoholijoobega ning pääses puhta nahaga. Kui palju peab jooma, et selline joove tekiks?

Saksamaal Hamburgis asuva Altona Askleiose kliiniku anestesioloogia, intensiivmeditsiini, hädaabi ja valuteraapia valdkonna peaarst prof Gunter Nils Schmidti sõnul sõltub alkoholi sisaldus veres mitmest erinevast asjaolust, kirjutab ajaleht Bild.

Need on joodud alkoholi kogus, joogi alkoholisisaldus, inimese kehakaal ja see, kas inimene on enne alkoholi joomist midagi söönud. Kuna terve inimese keha lagundab alkoholi pidevalt, siis mängib tähtsat rolli ka alkoholi tarbimisest möödunud aeg.

„Selleks, et alkoholisisaldus tõuseks veres 1,5 promillini, peaks 1,8-meetrine 80 kilogrammi kaaluv mees jooma üle kahe liitri õlut või peaaegu ühe liitri veini,» rääkis arst.

Alkoholi lagundab naiste keha keskmiselt 0,1 promilli tunnis ja meeste keha keskmiselt 0,2 promilli tunnis. Kuigi sageli väidetakse, et vee joomine, sport, külm dušš, värske õhk ja spetsiaalsed teed aitavad kiiremini kaineneda, ei ole seda Schmidti sõnul veel keegi tõestanud.

Hannes Rummul oli keskmine joove. Veebilehe alkoholiinfo.ee andmetel on sellisel inimesel järgmised sümptomid: Sõpruseavaldused võivad vahelduda vihapursetega. Kaalutlemine ja kriitika on sedavõrd vähenenud, et sageli öeldakse asju ja tehakse tegusid, mida kaine peaga häbenetaks. Keel muutub pehmeks, hääldus ebaselgeks. Liigutused on kohmakad ning ebatäpsed. Seistes inimene kõigub, kõndides taarub ja tuigub.

Vere alkoholisisaldusele vastavad joobeastmed:

  • 0,01–0,06‰ Organismi loomulik alkoholisisaldus veres
  • 0,07–0,19‰ Alkoholisisalduse suurenemine söömise puhul
  • 0,20–0,49‰ Alkoholi tarvitanud, kuid purjusoleku tunnusteta
  • 0,50–1,50‰ Kerge joove
  • 1,51–2,50‰ Keskmine joove
  • 2,51–3,00‰ Raske joove
  • 3,01–5,00‰ Üliraske joove, mis võib lõppeda surmaga
  • üle 5,00‰ Surmav alkoholimürgistus