Härrasotsidest ministrid loopisid enne lahkumist hoolega maksumaksja raha

Minister Katri Raik oli ametis vaid viis kuud, kuid preemiaid jagas kamaluga.

Delfi kirjutab sellest, kuidas rahva nimel kõnelevad “Igaüks loeb”-sotsiministrid kuldasid lahkudes riigi rahadega üle oma ametnikke.

Napilt viis kuud ametis olnud iseminister Katri Raik maksis veel enne ametist lahkumist parteikaaslastest nõunikele ligi 5000 eurot preemiat (jättes ilma mitteparteilasest nõuniku). Põhjenduseks märkis minister erakordsed teenistusalased saavutused.

Raik maksis preemiat ka siseministeeriumi kantslerile Lauri Lugnale, kellele sarnased teened tõid 4700 eurot.

Sotsiaalministeeriumist lahkuvad ministrid Kaia Iva ja Riina Sikkut otsustasid ministeeriumi eelarvevahendistest premeerida sotsiaalministeeriumi kantslerit Marika Prisket 4720 euroga.

Niimoodi tühjendavad lahkuvad sotsid riigikassat. Sotsiaalministeerium on ka üks neist ministeeriumidest, kelle nisa küljes rippus sotside võimutsemise ajal kõige rohkem ideoloogilisi MTÜ-sid.

Milline on siis SDE? Provokaator Tarand, rahvusriikide vaenaja Ossinovski, rändepakti importija Mikser, teisel päeval provokatsioonis kaasa löönud minister Raik – võõrastav nimekiri on pikk.

Sotsid on alati olnud uhked, et neil on palju naisi võimu juurde toodud – millepoolest on õrnem sugu poliitikas parem, kui nad järgivad edukalt mehi ka korruptsioonis?

Allikas: Delfi

Kommentaarid