Hasartmängumaksu rahastusinfosse on ebaseaduslikult surutud mõiste võrdse kohtlemise edendamisest

Eesti,
©UU
Superministeeriumi hoones asub ka sotsiaalministeerium.

Teatud jõud Eesti poliitikamaailmas tahavad iga hinna eest omasooiharate rahastamist jätkata. Nii surutakse rahastamistingimustesse sisse “võrdset kohtlemist”.

BNS kirjutab uudises “Hasartmängumaksu laekumisest on peagi võimalik taotleda toetust”: “1. novembrist avaneb organisatsioonidel võimalus taotleda toetust erinevate väikeprojektide rahastamiseks – erandkorras tõstetakse sel korral maksimaalse toetuse suurust ehk senise 10 000 euro asemel saab taotleda kuni 35 000 eurot toetut.

„Sotsiaalministeerium alustas suvel strateegiliste partnerite kaasamisega ministeeriumi tegevustesse. Strateegilisi partnereid valitakse sellise korralduse järgi esimest korda ja kuni nelja-aastaseks perioodiks,“ ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. „Varem rahastati koostööpartnerite olulisi tegevusi hasartmängumaksu nõukogu kaudu vaid kuni üheks aastaks. Väikeprojektide taotlusvooru kõrgema maksimaalse toetussummaga soovime teha ülemineku uuele korraldusele oma partnerite jaoks sujuvamaks.“

2020. aastal rahastatakse projekte nii sotsiaal- kui ka tervisevaldkonnast. Projektid võivad keskenduda abivajavatele lastele, positiivsele vanemlusele, vanemaealistele, omastehooldajate toetamisele, aga ka näiteks võrdse kohtlemise edendamisele, laste liikumisaktiivsuse edendamisele, vaimsele tervisele, vigastuste ennetamisele ja nii edasi.”

Seega annab sotsiaalministeerium oma “partnerile” LGBT-le juba märku – tulge aga pumba juurde!

Hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seadus, mis võeti vastu 17.10.2018, ütleb üheselt:  “Sotsiaalministeeriumile – summas, mille suurus vastab 15,3 protsendile hasartmängumaksu kavandatavast laekumisest ning millest 93,5 protsenti eraldatakse meditsiini, hoolekande, perede, vanurite ja puuetega inimestega seotud projektide toetamiseks ja 6,5 protsenti hasartmängusõltuvusega inimestega seotud tegevuste toetamiseks”.

Ideoloogiliselt laetud poliitilised jõud ja ametnikud üritavad iga hinna eest jätkata LGBT rahastamist, võltsides selleks ka seadusesätteid – selline ebaseaduslik tegevus tuleb kohe lõpetada.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused