Hasso Uuetoa haigekassa kurioossest sammust: “Äkki võiks Vigala Sassi ravijuhised aluseks võtta?”

Eesti, Uudised,
- Updated
©Karli Saul/Scanpix
Hasso Uuetoa

„Eile sai Kuressaare Haigla haigekassa teatise, et alustatakse Kuressaares auditit, kuidas koroonahaigeid siin ravitakse,“ kirjutas pandeemia ajaks Rootsist Saaremaale vabatahtlikult appi tõtanud südamearst dr. Hasso Uuetoa sotsiaalmeedias.

„Kurioosne on, et vaadatakse kõiki haigeid alates esimesest patsiendist märtsi keskelt ja ravi hinnatakse vastavalt PERH’i ravijuhisele, mis anti välja alles 9. aprillil,“ jätkas ta. „PERH’i ravijuhisel ei ole seaduse ega riikliku ravijuhise staatust. Kuressaare haigla ei allu PERH’ile. Tartu Ülikooli kliinik on välja töötanud oma ravijuhise, minu teada ka Ida-Tallinna Keskhaigla.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hasso Uuetoa, kes riskib koos kolleegidega haiguskoldes oma elu ja tervisega lisas irooniliselt, et äkki võiks Vigala Sassi ravijuhised aluseks võtta. Ta avaldas arusaamatust selle üle, miks tekitatakse kunstlikult probleeme juurde.

Dr. Hasso Uuetoa on rääkinud Uute Uudiste saatele „Kriisikabinet“ oma tööst ja olukorrast, muu hulgas mainis ta ka, et patsientidele süstitakse immuunsuse tugevdamiseks C-vitamiini.

Pärast seda tekkis olukord, kus Kuressaare haiglast tahtis Terviseamet Covid-19 patsiente mandrile ümber paigutada, kuid haigla personali kirja järel, kus avaldati mõistmatust ja nördimust, see käik takerdus.

Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane ütles ERR-ile, et ta auditeerimises probleemi ei näe, kuid küsitavusi tekitab ajastus.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused