Head vanavanemate päeva, kallid elukogemusega põlvkonnad!

Vanavanemate päeval anname me mistahes moel oma tänu edasi. Pilt on illustratiivne.

Tänasel vanavanemate päeval peab tõdema, et elukogemusega põlvkondadel on tänases maailmas tavapärasest suuremgi tähtsus.

Vanavanemad või veelgi suurema sõnade “vana-” arvuga inimesed aitavad oma lastel ja lastelastel kiires maailmas hakkama saada – kui lapsevanemad on tööga hõivatud, saab noorema põlvkonna nende juurde jätta. Kui häda majas on, toetavad vanavanemad ikka kasvõi piskuga oma pensionist ja annavad ka asjalikke õpetussõnu.

Eriline tähtsus aga on vanavanematel traditsioonide edasiandmisel – et järeltulevad põlvkonnad teaksid ajalugu, kombeid, tavasid ja väärtusi; et nad teaksid, kuidas elasid kauged esivanemad ja millest nad unistasid.

Uued Uudised soovivad kõigi rahvuskonservatiivide nimel kõigile Eesti vanavanematele ilusat pidupäeva!

Lisame siia ka kaasautor Vsevolod Jürgensoni südamliku pöördumise.

“Juba üheksandat aastat tähistame septembri teisel pühapäeval vanavanematepäeva. Õlalepatsutust väärivad need Riigikogu liikmed, kes 2010. aastal vanavanematepäeva riigipühaks kuulutamise poolt hääletasid, sest meie armastavad, hoolivad ja töökad vanavanemad väärivad oma püha.

Vanaemadel-isadel on alati aega lapselapsi ära kuulata. Nad ei kipu moraali lugema, vaid mõistavad lapselapse muresid ning elavad neile kaasa. Pole midagi magusamat vanaema pannkookidest ja muhedamat vanaisa lugudest, mis on parimad õhtul uinumiseks ja hommikul virgumiseks.

Vanavanemad säilitavad rahu ka siis, kui emal ja isal närv säriseb. Nad ei püüa igal sammul tõestada, et on lapselapsest targemad, sest on pika elu jooksul õppinud, mis oluline ja mis vähetähtis.

Vanavanemad viskavad nalja ja laulavad palju vingemaid laule, kui mõminaräpp. Nad on teesklematult rõõmsad lastelaste väikseimagi tähelapanu üle. Nad ei leia lapselastes kunagi ühtki puudust, ega tüdine lastelastele lemmikraamatuid lugemast. Just vanavanemad oskavad teha kõige üllatavamaid kingitusi.

On veel sadu asju, mille poolest vanavanemad on kõigist üle ja enne läheb vanavanematepäev looja, kui jõuab kõik vanaemade-vanaisade head omadused ja omakasupüüdmatud teod üles lugeda.

Just sellepärast peame täna oma vanaema ja vanaisa meeles ning täname neid, et nad on nii mõistvad ja hoolivad! Ilma vanaemade ja vanaisadeta poleks kodutunnet. Vanavanematest algab perekeskne ja traditsioone hindav Eestimaa, kus kestab lootus püsida tulevikku uskuva ja ühtehoidvana ka keerulistel aegadel.”

Kommentaarid