Heanaaberlikkus otsas: peaminister Kaja Kallas kritiseeris ja ähvardas Soomet

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Kaja Kallasel ei jätkunud viisakust Sanna Marini vastu kuigi pikalt.

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis päriti peaminister Kaja Kallaselt aru Eesti suhete kohta naabritega, ennekõike Soomega, kellega meid seob tööränne, ja kunagi sealset peaministri kaitsnud Kallas hurjutas ja ähvardas seekord naabreid tõsiselt, kasutades seejuures sõnu ja sõnaühendeid “jäik”, “ebamõistlik”, väga madalad eesmärgid” ning “korrale kutsuda”.

“Väga pikalt oli meie viiruseolukord hoopis teistsugune, nad tõid välja just need epidemioloogilised põhjused, miks ikkagi piire siis avada selliselt ei saa. Nüüd viimased otsused muidugi enam epidemioloogiliste põhjendustega põhjendatud ei ole. Vähemalt seda ei kanna enam, need põhjendused selles osas ei kanna, need leevendused, mis on tehtud, on selgelt ebaõiglased. Me oleme pärast seda samuti, nii on suhelnud need töörühmad, mis on välisministeeriumide vahel, et seda lahendust leida. Aga Soome valitsus on olnud siin väga jäik,” süüdistas peaminister Soomet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kallas arvab, et Soome käitub valesti: “Soome on natuke võib-olla oma selliste heade koroonanäitajate lõksus. Et nad on endale seadnud väga madala eesmärgi. See on siis, milliseid riike nad n-ö lubavad, 25 on see nakatunute arv, seadnud selle madalamale kui Euroopa Liidus ja seda valitsusel muuta on ka suhteliselt raske. Aga see on igal juhul ebavajalik, arvestades seda, et Soomes on vanemad inimesed vaktsineeritud, Soome tervishoiusüsteem on väga heal tasemel, ei ole riski tegelikult epidemioloogiliselt, mulle lihtsalt tundub, et seal taga on ka muud põhjused. /…/ Kui sellest Euroopa tasandil rääkida, siis Soome ongi ainuke, kes neid piiranguid selliselt rakendab. Kõik teised riigid enam oma piire kinni ei hoia ja see on ebamõistlik.”

Eesti peaminister lubas endale ka ähvardusi: “Need sammud, mis me veel teha saame,  me, esiteks, Euroopa tasandil juhime tähelepanu nendele Soome meetmetele, me oleme tõstnud selle teema ka Euroopa Ülemkogul ja Euroopa Komisjoniga, et Soome tegelikult neid soovitusi, mis on kokku lepitud, ei kohalda vastavalt sellele, nagu me oleme kokku leppinud, ja Euroopa Komisjonil on ka tööriistad Soomet korrale kutsuda.”

Eestile on kahtlemata töörände taastamist väga vaja, aga Kaja Kallase solvangud ja ähvardused Soome suunal sellele kahtlemata kuidagi kaasa ei aita. Pealegi on väga kohatu rünnata suveräänse naaberriigi valitsust otsuste pärast, mida seal tehakse oma maa ja rahva kaitseks.

Allikas: Riigikogu stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused