Enne, kui otsustad seekord valima mitte minna, siis loe seda artiklit!

Eesti,
- Updated
©Sven Arbet/Ekspress Meedia
Valimiskast

Kõigil Riigikogu valimistel on osalusprotsent jäänud kuuekümne kanti, mis tähendab, et iga kümne inimese tuleb neli sellist, kes jätavad valima minemata. Tavaliselt põhjendavad nad oma otsust sellega, et hääletada pole mõtet, sest niikuinii midagi ei muutu.

Loogika on selles põhjenduses olemas, sest pahatihti on juhtunud nii, et kandidaat, kelle poolt hääl anti, ei vii oma lubadusi ellu ega isegi püüdle selle poole.

Valijal pole selles olukorras midagi teha, sest otseseid vahendeid poliitika mõjutamiseks Eesti Vabariigi kodanikel ei ole. Pole võimalust rahvaalgatuse korras seaduste muutmiseks referendumeid algatada.

Otsedemokraatia sihtasutus Terve Rahvas esimees Jaak Valge kutsub oma Facebooki kontol üles kõiki inimesi, kaasa arvatud neid, kes ei kavatse valima tulla, senist süsteemi muutma.

Jaak Valge osutab, et üle 80% Eesti Vabariigi kodanikest pooldab põhiseaduse muutmist nii, et rahval oleks võimalus algatada siduvaid rahvahääletusi.

Rahvahääletuste, sealhulgas presidendi otsevalimiste seadustamiseks tuleb valida erakonda , kes on selgelt ja ühemõtteliselt rahvahääletuse seadustamise poolt.

Kõige jõulisemalt on rahvaalgatuse ja rahvahääletuse seadustamise poolt Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Otsedemokraatia seadustamisest ei ole huvitatud kartellierakonnad Reformierakond, Keskerakond, sotsiaaldemokraadid ja Isamaa.

Kui parlamenti saab piisavalt palju rahvahääletust pooldavaid kandidaate, saab rahvas edaspidi ise poliitikat juhtida – teha selliseid muutusi, mida enamus meist soovib.

Seega on mõtet valima minna, sest sellest sõltub, kas tavakodaniku hääl hakkab Eestis maksma või mitte.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused