Heimar Lenk: “Mulle ei istu EKRE Vene- ja rahvuspoliitika.” Sellega on kõik öeldud!

Heimar LenkHeimar Lenk

Peavoolumeedias levis teisipäeval aktiivselt uudis selle kohta, et üks paandunumaid keskerakondlasi Heimar Lenk mõlgutab mõtteid EKRE-sse astumisest, ning üldjuhul sellises kontekstis, nagu oleks asi juba otsustatud.

Paraku ütles Heimar Lenk vähemalt ERR-i portaalile: “Mulle küll ei istu EKRE Venemaa poliitika ja rahvuspoliitika”, millega võib vist kõik spekulatsioonid tema ühinemise kohta rahvuskonservatiividega risti ja põiki läbi kriipsutada. Kremli praegust poliitikat ei hakka EKRE kunagi toetama ning erakonna enda rahvuspoliitika Eesti omariikluse, eesti keele, kultuuri ja rahvuse alleshoidmiseks jääb samuti alatiseks muutumatuks.

EKRE jaoks on vastuvõetamatud ka Heimar Lengi seisukohad, mille järgi sekkusid lääneriigid jõhkralt Venemaa presidendivalimistesse, kui kinolinale toodi film “Stalini surm” — stalinismi pärandit ongi vaja igati hävitada, ka filmikunsti kaudu.

Seega ei maksa Heimar Lenki EKRE valimisnimekirjadest otsida, kui ta muidugi ei võta omaks rahvuskonservatiivide maailmavaadet, sest tema ja ta valijate pärast rahvuskonservatiivid omi veendumusi keskerakondlikumaks muuta või lahjendada ei kavatse.

Muidugi on suur väärtus Lenki arvamusel, et EKRE-l on selge sõnum ning nende liider Mart Helme on silmapaistev poliitik ja tark mees.  “Selge on see, et EKRE-l tuleb väga tugev nimekiri. Näiteks, kui erakonnad teevad Kagu-Eestis kohtumisi valijatega, siis saalis on paarkümmend inimest. Kui EKRE on kohal, siis rahvamajad on puupüsti täis,” rääkis Lenk. “Rahulolematust on palju ja EKRE on inimesed ära võrgutanud.”

Uutel Uudistel on hea meel tõdeda, et EKRE sirgeseljalisus ja põhimõttekindlus on ühiskonnas silma jäänud ja paljud tõsiselt rahvusmeelsed inimesed on ka tee rahvuskonservatiivide maailma leidnud.

Kommentaarid