Helen Rebane: “Olgu see tõrvikuvalgus teejuhiks aina segasemaks muutuvas ja globaliseeruvas maailmas”

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Helen Rebane

Eilse tõrvikurongkäigu korraldanud Sinise Äratuse liider Helen Rebane ütle oma kõnes, et ta näeb selles tuledemeres vabaduse leeki.

„Armas Eesti rahvas! Ma näen enda ees võimast tõrvikute merd. See on vabaduse leek. See on see sama leek, mis põles meie esiisade südametes. See põleb siin ja igavesti kõigi meie südametes. See on uus rahvuslik ärkamine!“ kõneles ta ovatsioonide saatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helen Rebane: „Mul on piiritult hea meel, et seitse aastat tagasi Sinise Äratuse noored eesotsas Ruuben Kaalepiga taaselustasid tõrvikurongkäigu traditsiooni, mis on tänaseks päevaks kasvanud tänu kõigile teile tõeliselt võimsaks ja ühendavaks rahvaürituseks meie kalli Vabariigi sünnipäeval.“

„Tõrvikud on olnud läbi ajaloo vapruse ja vabaduse sümboliteks. Tänane tõrvikumeri on austusavaldus meie esivanematele, tänu kelle julgusele on meil täna võimalik tähistada iseseisva Eesti Vabariigi 102. aastapäeva. See on mõeldud kõigile, kes on hoidnud ja kaitsnud meie rahvast ja kultuuri läbi aastasadade. Ja täna oleme meie need, kes sama vapralt kannavad tõrvikuleegi homsesse päeva, et ka meie järeltulevad põlved saaksid kasvada ja elada vabas Eesti riigis.“

Ta lisas, et tõrvik on valguse sümbol seega olgu meie tõrvikuvalgus teejuhiks nii meile kui ka teistele Euroopa rahvastele üha globaliseeruvas ja segasemaks muutuvas maailmas. „Näidaku see valgus meile teed kaitsmaks enda rahvast ja maad, ja ühendagu see ka kõiki meie endi hulgas. Vaid ühtse rahvana suudame vastu panna kõigele, mis meid ohustada võib,“ kõneles Sinise Äratuse juht.

Ta rõhutas, et hoidmaks enda riiki ja rahvast, peame naasma pärimusse: „Me oleme eriline rahvas, erilise keele ja kultuuriga. Hoidkem kõike, mis on meie rahvusele ja identideedile oluline, sest keegi peale meie seda ei tee. Kaitskem meie esivanemate poolt raskesti kätte võidetud vabadust ja maad, sest teist maad meil ei ole. Ja olgem uhked, et me oleme eestlased, sest keegi teine seda olla ei saa.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused