Helle-Moonika Helme: 21. sajandil ei pea kelleltki elu võtmine olema enam pereplaneerimise vahend ja vabaduse sümbol!

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Helle-Moonika Helme

Pühapäevasel Elu Marsil esines kõnega EKRE poliitik Helle-Moonika Helme, kelle südamevalu Uued Uudised ka edastavad.

„Elu Marss väärtustab elu! See on selle ürituse põhisõnum! Ma tänan kõiki, kes on täna siia Vabaduse väljakule ja Elu Marsile kokku kogunenud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Me oleme kuulnud siin mitmeid isiklikke lugusid, aga meil kõigil, kes siin väljakul praegu on, on üks ühine lugu. See on see lugu, et meil kõigil on olnud võimalus sündida ja tänu sellele me saame olla siin. Ja seista Elu eest. Ka nende elude eest, kes seda ise teha ei saa.

Mul on hea meel, et eesti inimesed on näidanud, et nad on hoolivad ja kaastundlikud ning muretsevad meie keskkonna, looduse, kliima ja ühiskonna sidususe pärast. Aga kui me kaitseme metsa, loomi ja linde, siis võiksime kaitsta ka väikesi süütuid inimhingi.

Üks argument, millega tihti õigustatakse aborti, on vaesus, eluga mitte hakkamasaamine.

Kuid samas, kui me oleme seisukohal, et vaesus ei saa olla argument meie metsa mahamüümiseks ega saa olla argumendiks loomade väärkohtlemisel ja hülgamisel. Siis ammugi ei saa olla vaesus argumendiks tappa inimest, väikest sündimata last.

Kui meie rahvas on nii kaastundlik metsa, loomade, lindude ja looduse suhtes, siis ma eeldan, et seda kaastunnet ja hoolivust ja halastust jätkub ka pisikeste, veel sündimata inimlaste suhtes.

Meie kõigi ülesanne on pingutada, et KÕIK lapsed saaksid inimväärse elukeskkonna ja võimaluse sündida ja kasvada toredateks inimesteks, ühiskonna täisväärtuslikeks liikmeteks. Arstideks, õpetajateks, näitlejateks, teoloogideks, teadlasteks, autojuhtideks, ehitajateks, põllumeesteks… muuhulgas ka metsa, looma ja linnusõpradeks…

Ja me ei peaks püüdma leida õigustusi, miks me jätkuvalt toetame ja tolereerime seda, et osad inimesed mitte iialgi, mitte kunagi ei saa võimalust elada, hingata, armastada, – nagu meile see võimalus on antud!

Meil kõigil siin on see imeline and olemas ja me peaksime olema selle eest tänulikud ja seisma nende eest, kes meie puuduliku mõtteviisi tõttu ei saa iial, mitte iial enam seda võimalust, kui me ütleme, et nende elu pole väärtuslik, et see elu ei loe…

Nemad ise enda eest seista ei saa. See on MEIE kohus, sest meil on selleks hääl ja meil võiks olla niipalju südant, et seda iseendale tunnistada!

Tänane ELU Marss on algus. Algus ja esimene samm kõige selle suunas.

Sest muutused algavadki väikestest sammudest. Kui me suudame hakata mõistma ja ka kogu ühiskonnale teadvustada –  MIDA me tegelikult teeme, kui võtame kelleltki võimaluse sündida, siis on see juba väga suur samm õiges suunas.

20 . sajand jääb inimkonna ajalukku kui suurte muutuste sajand, kui suurte sõdade sajand, kui väga vägivaldne sajand. Jah, see sajand tõi kaasa ka väga põhimõttelisi ja enneolematuid vabadusi. Kaasaarvatud naistele. Ja kahjuks kinnistas ka ebaeetilise ja julma paradigma, justkui oleks abort üks vabaduse sümbolitest.

Meie elame 21. sajandil. Ja 21.sajandil ei pea kelleltki elu võtmine olema enam pereplaneerimise vahend ja vabaduse sümbol! Meil on aeg asuda siin, 21. sajandis täiesti uue eetilise paradigma kujundamisele. Ja ELU Marss ja tänane päev loob selles mõttes ajalugu!

Ja lõpetuseks tahaks öelda, mis minu jaoks veel on üks tänase Marsi eesmärk ! See on kindlasti see, et me peame saavutama põhimõttelise muutuse suhtumises lastesse!

Et lapsed on toredad, nad on su sõbrad, mõtte – ja teekaaslased su maises elus ! Mitte vaenlaseks ega takistuseks millegi saavutamisel, nagu püütakse meile selgeks teha kõikvõimalike progressivistide poolt.

Lapsed on kingitus. Nagu sinugi elu on sulle kingitus ja võimalus! Hoidkem siis oma lapsi, neid, kes meil juba on ja ka neid, kes alles ootavad oma võimalust teha meie kõigi ja kogu maailma heaks suuri ja vägevaid tegusid!“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused