Helle-Moonika Helme EKRE kongressil: mehe ja naise vaheline abielu on püha ja puutumatu!

Eesti,
©UU
Videomagasin “Halloo, Eesti!” – Helle-Moonika Helme

Erakonna kongressil EKRE Kristlaste Ühenduse nimel esinenud Helle-Moonika Helme nentis oma kõnes, et lisaks kõigele heale, mis kristlasi saatnud on, peab tõdema, et maailm on kultuurisõjas, kus kurjus on maskeerunud headuseks.

Uued Uudised edastavad EKRE kristlaste sõnumi nii selle lootuses kui ka hoiatuses kõigile lugejatele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Head erakonnakaaslased, head sõbrad! Kasutan kõigepealt seda võimalust siit lavalt teid tervitada. Tervitada kõiki, kellega pole jõudnud isiklikult kätt suruda ja juttu rääkida. Tänan teid, et olete ühise perena siia kokku tulnud, et koos arutada, kuidas minna edasi ja kuidas koos võidelda. Annan edasi ka tervitused EKRE Kristlaste Ühenduse esimehelt Tarmo Hintsilt, kes täna kahjuks ei saa koos meiega sel aasta suursündmusel osaleda ja kes delegeeris mulle, kui Kristlaste Ühenduse aseesimehele selle austava ülesande – võtta sõna EKRE Kristlaste Ühenduse nimel ja pidada väike aruandekõne.

EKRE Kristlaste Ühendus on nüüdseks tegutsenud veidi rohkem kui aasta. See on olnud meile õpetlik, aga samas julgustav aeg, sest iga kord, kui saame kokku, antakse meile teadmine, et mida hullemaks läheb maailm meie ümber, seda suuremaks läheb vaimus tugi ja abi neile, kes pühenduvad väärtuste kaitsele, kes tahavad ja suudavad selle nimel võidelda ega anna alla.

Kõige suuremaks väljakutseks on meile olnud iganädalane raadiosaade Kuressaare Pereraadios – „Sinu Riik tulgu”, millega on seotud olnud püsivalt seitse-kaheksa erakonnaliiget ja erinevad külalisesinejad. Juba sel aastal on läinud eetrisse 11 raadiosaadet ja kogu tegutsemisaja jooksul kokku üle neljakümne. Need on saated, kus me vaatleme päevapoliitilisi sündmusi meil ja laias maailmas ja teeme seda kristlase pilgu läbi ning jagame kuulajatega ka EKRE väärtushinnanguid ja maailmavaadet. Ja te võite kindlad olla, et jututeemasid meil jätkub, sest maailmas toimuv ei jäta ükskõikseks kedagi ja ka kristlastel on aeg oma palvekambritest välja tulla ja asuda tegudega oma väärtusruumi kehtestama. Äsja valisime uue juhatuse ja samuti tegi seda EKRE Kristlaste Ühingu tütarorganisatsioon Pärnus.

Meid ei ole küll väga palju, aga ma tsiteeriksin siin kirjakohta, mis ütleb – kus kaks või kolm on koos minu nimel, seal olen mina koos nendega. Ja me oleme tõepoolest tundnud, et see aeg, mil me oleme olnud ja käinud koos, on olnud väga õnnistatud. Miks on EKRE-sisene väike kristlaste kogukond oluline? Esiteks kasvõi selle pärast, et nagu perekonnas on usklik naine ka oma uskmatule mehele õnnistuseks ja nii nagu usklik mees on ka oma uskmatule naisele õnnistuseks. Siis nõndasamuti on EKRE Kristlaste Ühingus toimuv õnnistuseks kogu erakonnale.

Tsiteeriks siinkohal Ameerika president Donald Trumpi, kes oma kõnes on korduvalt öelnud – Jumal armastab teid kõiki! Ja me peamegi niimoodi ütlema ja me peame ka niimoodi tundma! Sest me oleme globaalses mõttes juba pikemat aega kultuurisõjas, mille eesmärgid on sügavad ja surmavad ning mille strateegia ja taktika on kuri. Paradoksaalsel kombel on kurjus maskeerunud inimliku headuse rüüsse ja sosistab meile kõigile, nii inimestele usus kui inimestele väljaspool usku kõrva inimesest lähtuvaid humanistlikke tõdesid, mis aga ei ehita meid üles, vaid lammutavad. Lammutavad meie mõttemaailma ja väljakujunenud elukorraldust. Kõike, mis on meile oluline ja tähtis.

Selline humanism, mis astub vastu loodusseadustele, tahab inimlikud nõrkused üldiseks hüveks muuta. Ja meie kohus on sellele vastu seista, sest see pole see maailm, mille pärast ta kunagi loodi. Me peame astuma vastu ka globalistlikule ahnusele, mis ehitab üha uusi ja suuremaid aitasid saagile, kuid on kaotanud selle käigus oma hinge. Me näeme, kuidas inimestest valitsejad ehitavad Paabeli torni ja segavad rahvaid! See aga on juba ette hukule ja kokkukukkumisele määratud, isegi kui me seda praegu ei näe, me peame uskuma, et see nii läheb. Sest jällegi – see ei ole see maailm, mille pärast ta kunagi loodi!

EKRE Kristlaste Ühendus ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tervitab EELK ettepanekut kirjutada seadusesse, et abielu võib olla ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit. See on ju seesama, mille nimel Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on pidanud armutut võitlust Riigikogus ja korraldanud meeleavaldusi Tallinnas ja mujal Eestis. Me jätkame seda võitlust ning kui meie jõud kasvab ja meile tuleb selles võitluses liitlasi, siis ühel päeval ka nii sünnib, et mehe ja naise vaheline abielu on püha ja puutumatu. Head erakonnakaaslased, soovin teile edasiseks vankumatut meelt, meie Kristlaste Ühendus seisab igapäevaselt kõigi teie eest vaimus, olge julged ja olge kõik üliväga hoitud! Aitäh!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused