Helle-Moonika Helme: ERR-i uus nõukogu mitte ei kalluta, vaid tasakaalustab

Eesti,
©Scanpix
Helle-Moonika Helme

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Helle-Moonika Helme avaldas lootust, et Eesti Rahvusringhäälingu uus nõukogu tagab poliitilise tasakaalustatuse ETV-s ja Eesti Raadios.

Uute nõukogu liikmete Peeter Espaki, Priit Hõbemägi ja Viktor Trasbergi ametisse kinnitamisel Riigikogus märkis Helme, et opositsioonierakondade jutt, nagu hakkaksid uued liikmed ERRi kreeni kallutama või suukorvistama, on naeruväärne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Naeruväärne on ka süüdistus, et ERR-i nõukogu uutel liikmetel on maailmavaade. Kõik need, kes pilluvad süüdistusi ERR-i nõukogu politiseerimises, peaksid lugema ringhäälinguseadust, mis ütleb, et Riigikogu nimetab oma koosseisu liikmete hulgast poliitilise tasakaalustatuse põhimõttel viis ringhäälingunõukogu liiget Riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul. Teisisõnu, seadusesse on sisse kirjutatud põhimõte, et nõukogu oleks poliitiliselt tasakaalustatud,“ osutab Helme.

„Kolme eksperdi lisandumine ERR-i nõukogu koosseisu ei kalluta ERR-i nõukogu küll mitte kuidagi ega kuhugi poole, vaid hoopis tasakaalustab ja lisab väärtuslikku ekspertarvamust, ka sellist, millest siiani on võib-olla pigem mõnevõrra vajaka olnud.“

Helle-Moonika Helme juhib tähelepanu, et rahvuskonservatiivid pole kunagi ERR-i programmile ette heitnud, et üks või teine erakond saab liiga vähe või liiga palju eetrit.

„Me oleme alati rääkinud sellest, milliste väärtuste ja arusaamade pinnalt ajakirjanduslikku programmi tehakse. Seda on tabavalt nimetatud baaskonsensuseks. Halvemal juhul tõesti ka kallutatuseks. See konsensus seisneb muu hulgas selles, millistest teemadest räägitakse ja millises võtmes või kuidas räägitakse. Kallutatus seisneb pahatihti ka selles, millest ei räägita,“ ütles Helme.

„ERR-i ringhäälingu seaduse järgi on Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ülesanded eesti rahvuskultuuri edendamine ja propageerimine ning mitmekesiste ja tasakaalustatud programmide loomine. Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni saated ja programmid peavad kaasa aitama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilitamisele ning arendamisele, Eesti riikluse tugevdamisele ja Eesti rahvusvahelise maine tõstmisele.“

Helme on enda sõnul kindel, et kolm uut ERR-i nõukogu liiget, kelle kultuurikomisjon hulgast välja valis, asuvad neid ülesandeid täitma. Tasakaalukalt ning erapooletult.“

 

 

4 commentsOn Helle-Moonika Helme: ERR-i uus nõukogu mitte ei kalluta, vaid tasakaalustab

  • Avatar

    Huvitav arvamus oli “Suud puhtaks” saates 30-datest et ajakirjandus oli erakondlik va Päevaleht. paraku see võrdlus tänapäeva üheselt üle kanda ei pädeks sest “lehed” on kordades paremini kätte saadavad. Erinevalt 30-date müntide eest ostetava paberlehest (pidi mõtlema millisele lehele seda rahanatukest kulutada) on tänapäeval kõik “lehed” oma vaadetega sekunditega kättesaadavad. Selles mõttes vaidleks Muulile vastu et maailma vaatega piiritletud lehed poleks nagu parim asi. Ei usu et Delfi konkreetset ideoloogia eitamisega häma ajav ajakirjandus on arukam kui 30-date erakondlik ajakirjandus.

  • Avatar

    Olen artikliga täitsa nõus. Väga piinlik ja imelik on juba pikemat aega vaadata-kuulata, kuidas ERR kajastab päevapoliitikat. Reformierakonna valitsemisajal opositsioonile sõna ei antud ja olukord tundus rahulik, praegu saavad sõna põhiliselt opositsioonierakonna poliitikud ja koalitsioonipoliitikuid kajastatakus kui rahvavaenlasi. See teeb olukorra riigis ebastabiilseks, sest kajama jääb mõte, et mitte midagi head valitsus nagu ei teekski. Kas see on vastutustundlik ajakirjandus? Priit Pulleritsul oli tuline õigus kui ütles, et alles uue valitsuskoalitsiooniga on tekkinud tõeline sõnavabadus. Mäletan ka ise, et Reformierakonna valitsemsaja lõpupoole oli juba tõeline ENSV tunne. Aga elu näitab, et süüdimatu vahutamine, laim, tähtsusetute asjade suurekspuhumine on hetke küsimus, mõne aja möödudes keerab kogu see jant jandi korraldajate endi vastu. Hea näide on ju president, kes hommikul vara helistab Soome presidendile… no anna kannatust!!! Ja hiljutises 1. Stuudios küsib Tralla süüdimatult, kas mingit suvalist raadiojaama Soomes üldse kuulataksegi… Milleks korraldati selline suur nõiajaht??? Teine, plaan B… Neid näiteid on nii palju, kus opositsioonipoliitikud koos vasakmeediaga Eesti mainet maha teevad, aga loodame, et selline jama lõpeb uue nõukogu tööleasumisega. Kõige tähtsam on olla ja jääda väärikaks ning riigisiseseid nääklusi mitte välja viia, rääkimata Euroopasse kaebama minemisest. Eesmärk peab olema ühine – hoida kõrgel riigi mainet.

  • Avatar

    Moonika – millal sa Kadriorgu kandideerid 😉

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused