Helle-Moonika Helme: ERR-i uus nõukogu mitte ei kalluta, vaid tasakaalustab

Eesti,
©Scanpix
Helle-Moonika Helme

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Helle-Moonika Helme avaldas lootust, et Eesti Rahvusringhäälingu uus nõukogu tagab poliitilise tasakaalustatuse ETV-s ja Eesti Raadios.

Uute nõukogu liikmete Peeter Espaki, Priit Hõbemägi ja Viktor Trasbergi ametisse kinnitamisel Riigikogus märkis Helme, et opositsioonierakondade jutt, nagu hakkaksid uued liikmed ERRi kreeni kallutama või suukorvistama, on naeruväärne.

„Naeruväärne on ka süüdistus, et ERR-i nõukogu uutel liikmetel on maailmavaade. Kõik need, kes pilluvad süüdistusi ERR-i nõukogu politiseerimises, peaksid lugema ringhäälinguseadust, mis ütleb, et Riigikogu nimetab oma koosseisu liikmete hulgast poliitilise tasakaalustatuse põhimõttel viis ringhäälingunõukogu liiget Riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul. Teisisõnu, seadusesse on sisse kirjutatud põhimõte, et nõukogu oleks poliitiliselt tasakaalustatud,“ osutab Helme.

„Kolme eksperdi lisandumine ERR-i nõukogu koosseisu ei kalluta ERR-i nõukogu küll mitte kuidagi ega kuhugi poole, vaid hoopis tasakaalustab ja lisab väärtuslikku ekspertarvamust, ka sellist, millest siiani on võib-olla pigem mõnevõrra vajaka olnud.“

Helle-Moonika Helme juhib tähelepanu, et rahvuskonservatiivid pole kunagi ERR-i programmile ette heitnud, et üks või teine erakond saab liiga vähe või liiga palju eetrit.

„Me oleme alati rääkinud sellest, milliste väärtuste ja arusaamade pinnalt ajakirjanduslikku programmi tehakse. Seda on tabavalt nimetatud baaskonsensuseks. Halvemal juhul tõesti ka kallutatuseks. See konsensus seisneb muu hulgas selles, millistest teemadest räägitakse ja millises võtmes või kuidas räägitakse. Kallutatus seisneb pahatihti ka selles, millest ei räägita,“ ütles Helme.

„ERR-i ringhäälingu seaduse järgi on Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni ülesanded eesti rahvuskultuuri edendamine ja propageerimine ning mitmekesiste ja tasakaalustatud programmide loomine. Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni saated ja programmid peavad kaasa aitama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilitamisele ning arendamisele, Eesti riikluse tugevdamisele ja Eesti rahvusvahelise maine tõstmisele.“

Helme on enda sõnul kindel, et kolm uut ERR-i nõukogu liiget, kelle kultuurikomisjon hulgast välja valis, asuvad neid ülesandeid täitma. Tasakaalukalt ning erapooletult.“

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused