Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: Rakendame triaaži hoopis praeguse valitsuse suhtes?!

17.11.2021
Helle-Moonika Helme

Kui vaadata Kaja Kallase valitsuse samme koroonakriisi lahendamisel, siis tahaks kangesti küsida, kas see valitsus enam üldse midagi seadusi järgides veel teeb?!

Valitsuse infotundides oleme korduvalt küsinud väga kriitilisi küsimusi nii mõnegi otsuse osas, aga vastu oleme saanud vaid keerutamist ja vassimist. Ja järjest hullemaks läheb, kuigi isegi riigikontrolör on öelnud, et riigis on vastutuse vallas üks puder ja kapsad.

Mida me näeme? Näeme seda, kuidas valitsus on küüniliselt ja nahaalselt lükanud praeguses kriisis vastutuse endalt ära. Kaja Kallas korrutab nagu papagoi – meil ei ole sundvaktsineerimist! Seaduse kohaselt muidugi ei ole! Aga samas on valitsus seadnud kõigile asutustele ja ettevõtetele kohustuse teha dokument nimetusega „riskianalüüs”, kuhu tuleb sisse kirjutada tingimused, milledele mittevastava töötaja saab täiesti legaalselt töölt vabastada.

Sunniviisiliselt vabatahtlik

Ehk siis uudse ja eriti ohtliku nakkushaiguse leviku tingimustes tohivad kontaktselt tööl käia ainult vaktsineeritud töötajad. Kes ei ole nõus ükskõik mis põhjusel end süstida laskma, et töökohta säilitada, neile muidugi antakse võimalus „end parandada”! Kuid kui teatud tähtajaks pole süst tehtud, siis aidaa!
Kui siiani said inimesed oma „puhtust” tõendada veel negatiivse testi abil, siis kiusamisvalitsus võttis paar nädalat tagasi ka selle võimaluse ära. Ehk siis – kui te meie vaktsineerimiskohustusele, mida „pole olemas” ei allu, siis karistuseks lükkame teid ühiskonnast välja. Ja vastutuse ja aktsiooni läbiviimise kohustuse paneme ettevõtjatele.

Vähesed võibolla teavad, et sel moel lahkuma sunnitud töötajal on töötuksjäänuna keeruline kasutada töötukassa teenuseid, kuna „ta ei kasutanud tööandja pakutud võimalust töösuhte jätkamiseks”. Ja kui sel endisel töötajal näiteks on kodulaen ja ta on sõlminud laenukindlustuse juhuks, kui ta peaks kaotama töö, siis samal põhjusel ei maksa kindlustusfirma välja ka laenukindlustusest tulenevat kahju. Sest „ta jättis kasutamata tööandja poolt pakutud võimaluse töösuhte jätkamiseks!”

Kuidas sa kohtusse lähed?

Kaja Kallas ütleb selle peale muigega – mina olen jurist ja võin öelda, et meil on õigusriik ja igaüks, kes tunneb, et tema õigusi on rikutud, võib pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse. Aga kuidas töötu inimene, kel pole enam sissetulekut seda teeb? Seda enam, et riik just tõstis kohtussepöördumise riigilõivud kahekordseks. Kusjuures riigikohus, kes peaks neid juhtumeid menetlema, on samuti allutatud „riskianalüüsile” ja laseb ka ise lahti kohtunikke, kes „ei kasuta tööandja poolt pakutud võimalust töösuhte jätkamiseks”. Ehk siis ring on täis. Nuta, inimene! Sest muid valikuid sul Reformierakonna valitsetavas Eestis enam pole. Su põhiseaduslikke õigusi tallatakse igapäevaselt jalge alla, aga kaevata pole kuhugi.

Seaduserikkumine superhankega

Haridus- ja Teadusministeeriumi 5 miljoni euro eest korraldatud testimiskomplektide ost, kus rikuti ilmselgelt riigihankeseadust, on juba kohtusse kaevatud. Mida aga jälle paljud ei tea, on see, et rikutud on ka seadust, mis kohustab testidele kui meditsiiniseadmetele lisama eestikeelse kasutus- ja ohutusjuhendi. HTM-i poolt väljavalitud Selfdiagnosticsi antigeeni testidel seda paraku kaasas polnud. Kaja Kallas vastas infotunnis selleteemalisele arupärimisele, et lapsed on olnud väga tublid, koolides on näidatud ka õppevideot ja sellest hoolimata, et eestikeelne juhend puudus, on kõik läinud väga hästi. Ma ei kahtlegi selles muuseas absoluutselt.

Aga! Meil vist ikkagi veel kehtivad riigis seadused? Ja mitte keegi ei saa neist hälbida ükskõik mis põhjusel. Kõik me ilmselgelt oskame võtta ka aspiriini, aga sellest hoolimata peab ravimipakis olema eestikeelne infoleht. Ja mis puutub õppevideosse, siis internetis on igasuguseid videoid olemas, isegi selle kohta, kuidas operatsiooni teha. Ometigi ei arva keegi, et nüüd võib haiglates operatsioonide tegemise ära lõpetada, küll nad ise hakkama saavad.

Seadust peavad täitma kõik. Ka valitsus. Eriti valitsus.

Vaktsineerimine tunnelnägemise lõpus

Kaja Kallas ei ole osanud inimestele algusest peale selgelt kommunikeerida õigupoolest mitte midagi. Ainus, mida on suudetud teha, on kujundada endale tunnelnägemine vaktsineerimise osas. Hetkel, kui sai selgeks, et ses osas ollakse läbi kukkunud, tehti olukorra eest vastutavaks tavalised inimesed, kelledele lajatati täie rauaga selga sund – vaktsineeri, või muidu!

Ettevõtjatele pandi kohustus selekteerida sikud lammastest, teha isikutuvastustuslikku dokumendikontrolli viisil, mis on senini seadustamata. Vingerdajatele lajatati selga trahvid ja ettevõtete sundsulgemine.
Loomulikult lahvatas ühiskonnas pahameel ning keris end üles nagu vanas valmis „Kord Päitsik puskis Punikut”. Kõik, kes sel ülekohtu kurjal hetkel leidsid endast nõrgema, kelle peal end välja elada, seda ka tegid.

Rumal ja inimvaenulik

Me võime ju põlastada ja nende kallal tänitada, aga mõelgem korra, kust see kurjus tegelikult alguse on saanud? Äkki hoopis valitsuse rumalatest ja inimvaenulikest otsustest?

Ettevõtjad elavad trahvide ja karistuste hirmus ning viivad seetõttu kuulekalt ellu valitsuse ebaseaduslikke haldusakte ning täidavad jaburaid määruseid. Ülemused vallandavad töötajaid, kuigi nii mõnigi tunneb, et südametunnistus jääb seepärast vaevama ning paraku jääb tihti ka ülivajalik töö tegemata. Kõigile sisendatakse, et vaktsineeritus hoiab ühiskonna lahti. Mida me aga tegelikult näeme, on see, et ettevõtete teenuseid ei saa tänu vaktsineeritusega seotud piirangutele enam selles mahus tarbida nagu seni ja väga paljud sektorid ongi juba peaaegu et pankroti äärel. Valitsus aga kiitleb, kuidas piiranguid ei ole ja ühiskond on avatud.

Tõsiasi on aga, et valitsus lihtsalt ei taha ametlikke piiranguid kehtestada, sest siis nad peaksid ettevõtjatele kompensatsioone maksma hakkama. Ja Kaja Kallase närutamisvalitsus, kes lastelt huvialaringide raha kröönis ning orkestrid ära kaotas, ei taha sentigi välja käia. Selle asemel käib mingi pimesikumäng ja hämamine.

Aga meditsiinisüsteemi tugevdamine?

On väga kurb, et meie meditsiinisüsteem, mis on aastate jooksul nii õhukeseks lihvitud, ei tule toime 600 lisahaigega. Et ainuüksi seetõttu on peatatud ka plaaniline ravi. Kohutav on kuulda õõvastavaid üleskutseid haiglajuhtide poolt lubada neil rakendada triaaži ehk hakata sisuliselt inimesi surma mõistma. Ja mitte lihtsalt niisama vaid vaktsineerituse alusel.

Vabandust, aga see on kriminaalne. Kui arst ütleks, et ta ei ravi alkohoolikut või paksu inimest, sest nad on teinud oma tervise seisukohalt rumalaid otsuseid, siis kaotaks see arst kohe oma arstikutse. Vaktsineerimata inimesi nimetatakse idiootideks ja kutsutakse üles neid ravist ilma jätma või ise oma ravi kinni maksma…

No kuulge, arst peab isegi hullumajas idioote ravima, see on tema töö ja arstivanne ei luba mitte kedagi abist ilma jätta. Paraku kuuleme praegusel ajal täiesti lugupeetud arstide suust asju, mida nad ei tohiks mitte kunagi öelda. Ükskõik kui raskes olukorras nad ka parasjagu ei oleks.

Ehk hoopis triaaž valitsusele?

Kui üldse kellegi suhtes peaks piltlikult öeldes triaaži rakendama, siis on see praegune valitsus. Ja mitte ainult selle pärast, et nad jätsid kasutamata kõik võimalused kahe laine vahepeal tugevdada meie meditsiinisüsteemi. Vaid ka selle pärast, et Reformierakond juba peaminister Taavi Rõivase ajal käivitas haiglate reformi, mille tõttu me olemegi praegu sellises katastroofilises olukorras. Haiglate reform likvideeris üle-eestilise haiglatevõrgu, tekitas suurhaiglad, mis muudeti omatulu teenimise kohustusega sihtasutusteks, hulgaliselt arste ja õdesid suundus tööle üle lahe Soome, sest siin neile haiglates enam kohta ei olnud. Meditsiinitehnika ja haiglate sisustus kanti maha ja anti utiili. Kõik optimeeriti miinimumi peale.

Võtame ette lapsed!

Ja nüüd näidatakse näpuga süüdistavalt hirmunud inimestele, kes põhjusel või teisel ei taha minna süstile. Et protsent täis saada, allutatakse vaktsineerimisele ka lapsed, keda see haigus üldse ei ohusta, aga kes peavad end ohvriks tooma meie meditsiinisüsteemi toimepidevusele.

Ei tea, kas varsti hakkame arstide suust kuulma ettepanekut kohaldada haiglas triaaži ka vaktsineerimata laste suhtes? Ma ei imestaks enam mitte millegi üle.

Kuidas me oleme sellisesse düstoopiasse jõudnud? Kaua me peame veel selliseid saamatuid ja inimvaenulikke juhte taluma riigi eesotsas, kes muud ei oska, kui meid kõiki omavahel tülli ajada ja vaktsiinivaenu külvata?

Tasalülitatud ja lõhestunud rahvas ei ole suuteline enda eest seisma. Ja nii need rumalad valitsevadki. Tagajärjed aga jäävad sellesama ärahirmutatud ja lõhestunud rahva kanda.

 

Helle-Moonika Helme
Riigikogu liige (EKRE)