Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: Reformierakonna süüdistused on propaganda, et hakata kärpeid tegema ja makse tõstma

27.01.2021
Helle-Moonika Helme

Reformierakond süüdistab EKREt, et riigi rahanduse olukord on katastroofiline. EKRE riigikogu fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme lükkab nende valed ümber.

Esiteks – see jutt on põhimõtteliselt valetamine ning suures osas on tegu Reformierakonna propagandaga. Rääkis ju Reformierakond ka opositsioonis olles sama juttu. Aga noh, opositsioonis peabki võimulolijaid koolikiusama, eriti kui sa nii meeleheitlikult tahad võimule saada, nagu Kaja Kallas.

Teiseks ongi tegemist absoluutselt erinevate lähenemistega riigi majandusele, rahandusele ja selle koostoimele. Eelmise rahandusministri Martin Helme ideede õigsust, et maksulangetused raskel ajal elavdavad majandust ja hoiavad seda elus, samuti laenuvõtmine olukorras, kus maailma finantsturgudel on raha nii odav, et selle võtmisele makstakse peale, tõendas ka praktika.

On fakt, et tänu Martini rahanduspoliitlistele otsustele olime koroonakriisis Euroopa majanduse langejate hulgas ühed väiksemad.

Tänu aktsiisilangetustele, eriti diisli ja elektriaktsiisi osas, mis jättis inimestele ja ettevõtjatele raha kriisi ajal kätte ega lasknud ettevõtteid, mis sõltuvad energiahindadest, pankrotti, on päris suur hulk sektoreid elanud kriisi üle ning jäänud ellu riigi majandust tulevikus turgutama.

Tänases Eesti Ekspressis kirjutab isegi Hans H. Luik, et suured riigid laenavad end koroonakriisist välja. Ning kutsub Reformierakonda oma mõtteviisi muutma. Aga meie seda just tegimegi! Kusjuures Martin Helme leppis rahvusvahelistelt finantsturgudelt laenupotentsiaali kokku viis miljardit ning see laen on üliheadel tingimustel saadav raha, millest muuseas on ära kasutatud vaid väike osa, suurem osa jääb Reformierakonnale kasutamiseks!

Sellest nad muidugi ei räägi, sest nende mantra ongi totaalselt erinev majandus- ja rahanduspoliitika. Seda Reformierakonna lähenemist nägime eelmise kriisi ajal, kui hävitati meie ettevõtted, inimesed aeti vaesusesse ja ligi 100 000 eestlast pidid jätma oma kodumaa, et võõrsil tööd otsida.

Reformierakonna praegune süüdistav jutt on valelik propaganda, mida nad tegelikult ise ka enam väga ei usu (ma loodan, et nii majanduslollid nad ei ole, kui vähegi mõikavad asjaolu, et finantsturud ja maailmamajandus ongi alatises muutumises ja käituda tuleb vastavalt olukorrale, teha, mis antud ajahetkel kasulik on ja jätta tegemata see, mis kahju toob, isegi kui su enda peas on mingi kunagi koolis õpitud tolle hetke tarkus ).

Selle süüdistamise ja valepropaganda abil nad üritava kõigest oma tulevast saamatust ning praeguses olukorras aegunud ja tagurlikku fiskaalpoliitikat rahvale kurgust alla lükata ja jälle kõike kärpima hakata, selle asemel et riigile ja rahvale olulisi otsuseid tehes vaadata, mis maailmas sünnib, ja käituda vastavalt, et me jääksime selles kriisis ellu. Inimeste ja ettevõtjatena.