Helme ja Vaher hoiatasid sisserändega seotud probleemide tekke eest

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Immigrandid

Nii siseminister Mart Helme kui ka politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher nentisid, et kasvav sisseränne võib ka Eestis kaasa tuua probleeme, millega seni on silmitsi seisnud peamiselt Lääne-Euroopa riigid.

Helme ütles teisipäeval ajakirjanikele, et Eestis on tekkimas sisserändajate “nukleaarsed kogukonnad”. Siseministri sõnul on tegemist inimestega, kes tahavad elada oma elu kogukonna sees ning ei soovi haakuda väljaspool kogukonda oleva eluga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ühelt poolt ütlevad rahvusvahelised kohustused ja inimlik vaade, et me peaksime neid inimesi toetama ja nende toetuste kaudu integreerima ja leidma töökohti. Teisest küljest näeme, et toetused annavad neile tihtipeale võimaluse elada sedasama isoleeritud elu ning mitte suhestuda piisava aktiivsusega meie igapäevase elu ja ümbritseva keskkonnaga,” sõnas Helme.

Siseministri sõnul on rändega seotud probleemid, mis seni olid pigem Lääne-Euroopas, otsapidi jõudnud ka Eestisse. “On ülimalt naiivne arvata, et meil neid probleeme ei teki,” ütles minister.

Helme sõnul on Eestis sarnaste probleemide teke seotud kahe põhilise sisserände allika – õpirände ning sellega kaasneva perekondade ühinemisega. “Näeme, et siin on tekkimas probleemid ja väga kiiresti kasvavad mõnedest riikidest pärit kogukonnad,” sõnas Helme. Ta tõi näiteks, et viimase paari aasta jooksul on “nagu rakett üles visanud” India päritolu kogukond ning teine, peamiselt õpirände ja perekondade ühinemise kaudu kasvav kogukond on Nigeeria kogukond.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher sõnas, et praegu politsei ei näe sisserändes väga suuri probleeme turvalisusele ja julgeolekule. “Aga hoiame silmad lahti. Praegu ohtu käes ei ole,” ütles Vaher. “Meil on natukene veel aega, jälgides olukorda kogukondade mõttes.” Samas nentis politseijuht, et aega pole palju.

“Aga kui me nüüd midagi valesti teeme, siis see oht saabub. Sellepärast on väga oluline, et kuulame täna väga hoolega, mida teeb Soome ja Rootsi, kuidas käitub Saksamaa,” sõnas Vaher.

Helme lisas, et ka kaitsepolitsei hinnangul on hoiavad ka Eestis sisserändajad kokku ja käivad omavahel läbi rahvusgrupi põhiselt, kuid need kogukonnad pole praegu nii suured, et ühiskonnas probleeme tekitada. “Me ei saa kunagi välistada üksikuid intsidente, aga süstemaatilist probleemi meil pole.”

Vaheri sõnul on võimalik, et mõned “kogukonnad hakkavad suurenedes looma oma rituaale ja tihti on need rituaalid kuritegelikud”.

 

9 commentsOn Helme ja Vaher hoiatasid sisserändega seotud probleemide tekke eest

 • Avatar

  Vaher, sa oled kuritegelik inimene !!
  Kelle huve sa oma ametipostil esindad ??
  Meil kasutatakse inimeste peal elektromagnetlaine-relva, aga Eesti Politsei istub suu vett täis, ja pole asjast midagi kuulnud…!
  Kas kavatsete jälle kord kõik ohvrid lihtsalt ‘foolium-mütsikesteks’ kuulutada ?

 • Avatar

  Elu armastab paralleele – enne oli see artikkle ja siis jäi ette see teine lugu.
  Teemaks Aafrika minevik ja tänapäev ehk millisest meeltestampidest tulevad need mustad siia meile elama.
  Ettevaatust nõrganärvilised ja igatsorti helbekesed – see ei ole teile:
  https://www.realhistorychannel.org/the-truth-about-apartheid

 • Avatar

  ON OHT JUBA!! Mitu rünnakut neegrite/kriminaalmoslemite poolt peab veel toimuma enne kui saadakse aru et oht JUBA ON? Kui kirjutuslaual oleks neil Eestlase laip, kas see on piisav põhjus? Või siis ka käitutakse pigem Rootsi/Soome moodi öeldes et “see on erandjuhus” ?

 • Avatar

  meil veel ohtu ei ole?? Juba rünnati kaks korda Mustamäel inimesi ja ikka ohtu ei ole, kas on laipa vaja? loogiliselt võttes uuSimm Aaviksoo kohalt maha

 • Avatar

  Kõik on teada ja saladusi ei ole – lihtsalt enamusele enamus infost lihtsalt kohale ei jõua…
  Ja siis käib veskitega võitlemine ja mula ajamine koos mööda rääkimisega.
  Raamat ka lugamiseks kes veel paberit kannatavad – selle peaks Madissonile ka saatma – on üllatusi vähem.
  https://www.rahvaraamat.ee/p/salajane-migratsiooniplaan/1251135/en?isbn=9789949010196

 • Avatar

  Näe – Ameerika avastasid – nagu selle LääneEuropa näide oleks olnud vaiba alla.
  Kõik need “nukleiidsed” kogukonnad tuleb siit välja saata – kõik kes ei ole Euoopa põlisrahvused.
  Imigratsioonil põhineva vallutussõja juured ja põhjustajad: https://concen.org/content/europa-last-battle-2017
  Eesti NOKIA – neeguste vaba maa.

 • Avatar

  KaS see on nali? Ministri ja peadirektori asi on rahvast ja riiki kaitsta aga mitte muliseda.

 • Avatar

  Ja miks eestlased peaksid siia tagasi tulema.soomest.Üks lödipükside punt igal pool pukkis ja aasta pärast pole vahet millises getos elad.

 • Avatar

  Mida? Ohtu ei ole kuigi ohumärgid juba karjuvad näkku? Halloo, nüüd on juba vaja midagi ette võtta- näiteks kõik “kallid külalides” välja ja kodumaale tagasi. Selleks tuleb neilt kasvõi lihtsalt igasugused sotsiaalhüved ära võtta.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused