Helme: koroonaviirus pole mingit hädaolukorda kaasa toonud

Eesti,
©Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Siseminister Mart Helme täidab sageli ka peaministri ülesandeid.

Siseminister Mart Helme rõhutas neljapäeval valitsuse pressibriifingul, et koroonaviiruse levik pole Eestis mingit hädaolukorda kaasa toonud.

“Meil pole mingit hädaolukorda, kriisi, pandeemiat või epideemiat. Meil on oht, mille minimeerimisega me tegeleme,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta kinnitas üle, et hädaolukorda pole Eestis ka ühegi teise situatsiooni tõttu. Ühtlasi manitses Helme meediat käituma vastutustundlikult ja mitte levitama paanikat.

Helme sõnul ei näe valitsus praegu vajadust piire sulgeda, küll aga on vajadus kontrollida riskirühmasid, kellele tuleb keskenduda, näiteks riskipiirkondadest puhkusereisedelt naasjatele.

“Meil on olemas piisav arv kaugmõõtvaid termomeetreid ja kindlasti hakkame neid rakendama. Konkreetsed lahendused pakuvad välja asjatundjad, kes hakkavad kuuluma äsja loodud töörühma,” ütles Helme, lisades, et valitsus on valmis operatiivselt kogunema.

Välisminister Urmas Reinsalu lisas, et teatud tüüpi tervisekontroll piiridel tuleb ja kui ohuolukord on selline, et piir tuleb täielikult sulgeda, siis kindlasti valitsus ei kõhkle seda tegemast. “Ja Hiinast Eestisse tulekuks turismiviisasid me ei väljasta,” ütles Reinsalu. “Ja tungivalt soovitab välisministeerium hoiduda reisimisest riskipiirkondadesse. Inimesed peaksid riske hindama realistlikult.”

BNS

 

2 commentsOn Helme: koroonaviirus pole mingit hädaolukorda kaasa toonud

  • Avatar

    Sama seisukoht. Kuidas meedia suudab sellise paanika üles kruttida? Võtame hukkunute protsendi nakatunute arvust, ning haiguseid on ju vist veelgi võimsamaid.

  • Avatar
    JAANUS LUMISTE

    Häbi Mart, häbi. Teie ei ole ikka veel aru saanud kellena olete ametis. Viinasokid on hea soovitus eestlastele ja ehk olete nii kõva mees , et tõmbate need jalga ka kõigile väljastpoolt saabunutele. Teie vastutusalas oleva PPA migratsiooni teenistujad paluvad juba aastaid vaheklaaside paigalamist, et tunda end vähegi turvaliselt ja kaitsta end mingilgi määral nakkuste eest. Tänaseni puudub Elmar Vaher arvates vajadus töötajaid vaktsineerida, kõige lihtsama grippi vastu. Millest ja millisest valmisolekust Teie räägite. Ehk hakkate ükskord oma haldusalas probleeme lahendama ja ei piirdu üksnes PPA peadirektori palga kergitamisega.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused