Helme: riik võtab koroonaviiruse mõjude leevendamiseks miljard eurot laenu ja kavandab maksusoodustusi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme ütles reedesel pressikonverentsil, et riigil on plaanis koroonaviiruse mõjude leevendamiseks laenata vähemalt miljard eurot. Ühtlasi valmistab riik viiruse mõjude vähendamiseks ette 1,5 kuni 2 miljardi euro suurust meetmete paketti.

“Meie analüütikud hindasid nii mõõdukat kui ka raskemat riskistsenaariumi ja seda, mida see tähendab majanduskasvule ning maksulaekumistele. Mõõduka riski puhul Eesti majandus sellel aastal ei kasva. Raskema stsenaariumi puhul on võrreldes senise prognoosiga majanduslangus kuni 5 protsendipunkti ehk 2-protsendise reaalkasvu asemel tuleb 3-protsendine miinus,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Valitsuse selge eesmärk on omapoolsete meetmetega tagada, et negatiivne stsenaarium ei realiseeruks. Selleks, et suuremaid kahjusid majandusele vähendada ja kiirendada kriisist välja tulemist, oleme valmis majandust eelarvest täiendavalt stimuleerima. Näiteks kaalume siin nii püsivaid kui ajutisi maksulangetusi, riikliku krediidigarantiid ja töötuskindlustuse tingimuste leevendamist.”

Helme sõnul peab arvestama nii lisanduvate kuludega, mis on tingitud haigusega võitlemisest kui maksulaekumiste vähenemisega.

“Lisaks soovime teha mitmeid maksusoodustusi, mis aitavad inimesi ja ettevõtteid raskest ajast üle. Kogu meetmepaketi maksumus on kokku 1,5 kuni 2 miljardit eurot ja meil on välja töötamisel meetmed nii lühikeses kui keskpikas perspektiivis,” lisas rahandusminister.

Järgmise nädala alguses töötatakse komisjoni jaoks välja konkreetsed meetmed ja lahendusettepanekud koos nende võimaliku maksumuse ning rakendamiseks vajalike protseduuridega.

Sotsiaalministeeriumi haldusalas töötakse välja tööturu ja haigekassa meetmete pakett, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ennekõike Kredexiga seotud meetmete pakett ettevõtetele ning rahandusministeerium tegeleb maksude alandamise, ajatamise temaatika ning eelarveliste vahendite arvutamisega.

Töögruppi kuuluvad lisaks rahandusministrile majandus- ja taristuminister Taavi Aas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, sotsiaalminister Tanel Kiik, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, lisaks eksperdid rahandusministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, sotsiaalministeeriumist, Kredexist, töötukassast, riigikantseleist ja Eesti Pangast.

 

3 commentsOn Helme: riik võtab koroonaviiruse mõjude leevendamiseks miljard eurot laenu ja kavandab maksusoodustusi

 • Avatar

  njah, et teeme veel suurema probleemi… Raha pole söödav! Selle asemel peaks hoopis eesti tootmise taas sisse seadma, ning eriti praegu muust maailmast 2ral6igatud olukorras. kasutadakasv6i juhust et PRAEGU EI KEHTI sunniviisilised piiravad EU-KVOODID! Kauaks neid tagavarasid ikka on.

  Ning USA & nato on ise tekitanud suure riski, seda enam… tekib tunne et EKRE on aru kaotanud et lubatakse tuumapomme eestisse tuua.
  Vene raketid j6uavad ju 2 minutiga kohale!

 • Avatar
  USA tuumarelv

  Drudgereportist selgus, et USA oli oma tuumarelvad Türgist välja viind. Isa olevat Balti riikidesse toodud.

  Eesti võiks USAlt selle ohu tekitamise eest miljardi niisama saada. Kui see on Eestis, oleme me nagu Kuuba raketikriisi aegu otsene tuumarünnaku sihtmärk ja võimaluse eest võidelda USA huvide nimel Venemaaga tuumasõjas viimase eestlaseni, võiks isegi liberalistid jänkud kui kosmopoliitluse ideaalide levitajaid ju kõvasti maksustada.

 • Avatar

  …Nuhkija on kimbatuses… 🙂

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused