Helme valitsuse suhtumisest: Kui sa, raibe, võtad midagi, mis sulle meeldib ja mulle ei meeldi, siis maksa rohkem!

Eesti,
- Updated

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme ütles riigikogus nn suhkrumaksu esimesel lugemisel, et Eesti on jõudnud 25 aastat pärast totalitaarse riigi kokkuvarisemist ja vabariigi sündimist sellisesse faasi, kus Eestis on ametnikud ja poliitikud, kes siiralt usuvad, et nende asi on korraldada inimeste toidulauda.

“Ei ole! Ja kui te nii arvate, siis on teil põues väike liberaalne fašist, kes tahab kõike ära keelata, mulle nina ette panna mingisugust veganködi või ma ei tea mida, ja öelda, et nii pead, teistmoodi ei saa. Ja kui sa, raibe, võtad midagi, mis sulle meeldib ja mulle ei meeldi, siis maksa rohkem. See on paksu riigi totalitaarne mõtteviis, mis loomulikult käib käsikäes paksu maksukihiga. See on lihtsalt vastik,” lajatas Helme riigikogu kõnepuldist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kõik saavad aru, et see on rahvalt raha koorimise maks. Saime ka selgeks – ilusti puust ette ja punaseks –, et see koorib kõige rohkem elanikkonna vaesemat osa, st seda osa, mille eest valitsus väidab ennast kõige rohkem võitlevat. See mõjutab kõige halvemini lastega peresid. Nii et kui seda siin õigustatakse sellega, et on tehtud mingi tulumaksuskeem, mis justkui annab vaesematele inimestele rohkem raha kätte, siis midagi teha ei ole, klassikaline paksu riigi tegevus – lusikaga antud, kulbiga võetud,” jätkas Helme.

“Sel eelnõul ei ole mitte mingit pistmist rahvatervisega. Kui oleks, siis tehtaks teistmoodi. Rahvatervist aitab eelkõige selgitustöö, mida selles töös ei ole ju kusagilt näha, kuhu see raha läheks selgitustöösse. Kõik me teame – neid näiteid toodi siin niipalju kordi –, et kohtades, kus maksustatakse n-ö ebatervislikku toitumist, ei ole inimesed kõhnemaks läinud, ei tarbi vähem. Ja muidugi oli lõbus kuulata, et meil veel ei ole vesi maksustatud. Nii nagu minister mitmes muus asjas siin udu ajas, meil ikkagi on vesi maksustatud. Minul ei ole õnnestunud oma kommunaalarvet ära maksta niimoodi, et ma veerea pealt poleks käibemaksu maksnud,” lõpetas EKRE riigikogu fraktsiooni juht.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused