“Helmede sõnavara on rikas ja värvikas, aga mitte kunagi ei ole nad olnud matsid nagu Mikser, Sikkut, Ligi, Kruuse…”

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Jürgen Ligi on tuntud intrigandist Reformierakonna poliitik.

Anna Põllu lugu Postimehes “Poliitkultuur täna: solvatakse kolleege, sõpru ja liitlasi” tõi kaasa elava vastukaja, ja kuigi oldi nii poolt kui vastu, kaldus enamik kommentaatoreid ajakirjaniku mõtteid tõrjuma.

Uued Uudised vahendavad mõningaid kommentaare loo alt, milles ajakirjanik toetus palju sots Indrek Saare jutule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me igatseme taga vaikset haledat kummitemplit, kus distsipliini pidas Reformierakond oma värvipliiatsitega, kus vajadusel tuli lausa sussi sahistada, muidu ei saanuks Anvelt, suu laiali, rahulikult magada. EKRE-efekt on õõnespuidul une ära ajanud, jama majas.”

“Härra Saar, on Teil ikka lühike mälu. Tuletan Teile meelde, et sellise suhtlusstiili “maaletooja” oli ju Ligi ja samas vaimus jätkab ta ju ka täna. Kaua võib, keegi peab ju samaga vastama ja EKRE teeb seda. Tubli!”

“EKRE on sotside-refide peegel. Täpselt nii, nagu nad suhtuvad EKRE-sse, saavad sama vastu. Praeguseks on selge, et endised võimuparteid on lahingu kaotanud, ja nüüd lalisevad poliitilise kultuuri langusest. Jah, mõlema Helme sõnavara on rikas ja värvikas, aga mitte kunagi ei ole nad olnud matsid nagu Mikser, Sikkut, Ligi, Kruuse…”

“Vat see on näide kallutatud ajakirjandusest. Kui küsida kommentaare ainult opositsiooni esindajailt ja valitud poliitikuilt, siis on selge, kes lõpuks süüdi jääb. /…/ Juba pildilgi välja toodud tekst on eksitav: kogu seda sõnavahetust läbi lugedes selgub, et Martin Helme  tegelikult Jürgen ligi ei sõimanud, vaid ähvardas sellega juhul, kui Ligi istungi kinniseks kuulutab. Ma ei tea, kustkohast “sõim” pihta hakkab, aga raske on leida Ligi kommentaari või sõnavõttu, kus ta kedagi lolliks või rumalaks ei kuuluta. Roppe sõnu ja žeste olen näinud ainult sotside esituses. /…/ …selline ühepoolne kajastus nagu selles artiklis, ei saa olukorda parandada.”

“Ajakirjanikud võiksid teha artikleid asjade sisust ja arutelust sisu üle, mitte sellest, milliseid väljendeid keegi kasutab. See on ju aastakümneid teada, milliseid väljendeid Ligi kasutab. See ei huvita mitte kedagi.”

Enamik kommentaatoreid arvab, et poliitkultuuritus on alguse saanud Jürgen Ligist ja kõik järgnev on tema poolt veerema lükatud lumepall, mis kasvatab ennast.

Loe ka: “Allakäinud poliitkultuuri” taga on Lible sõnad: “ei kannata siin ilmas ükski sunnik, kui temale tõtt öeldakse”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused