Henn Põlluaas: Eesti eurotoetuste nimel kaheks jagamine ei aitaks maapiirkondi eriti

Eesti,
- Updated
©UU
Henn Põlluaasa sõnul on presidendi otsus ohtlik riiklikule julgeolekule.

Sel nädalal jooksis taas Eesti poliitikast läbi idee, mille kohaselt tuleks Eesti jagada eurotoetuste saamise eesmärgil kaheks, ning valimiste eel kaasnesid sellega ka süüdistused.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas selgitab, miks on erakond sellesse ideesse leigelt suhtunud.

“Vabaerakond tuli välja populistliku ettepanekuga jagada Eesti EL toetuste saamiseks kaheks regiooniks ja kurjustab EKRE kallal, et me seda ei toetanud. Väidetavalt ei toetavat me maapiirkondi. See ei ole sugugi nii. Asi on iseenesest väga lihtne. Esiteks ei vaevunud nad enda eelnõu asjus meiega eelnevalt rääkimagi. Teiseks, kuna saadaval rahal on niiöelda sildid küljes, siis ei ole kaheks jagamise puhul võimalik toetusi jagada vastavalt regionaalsetele vajadustele ja osa rahadest jääks lihtsalt kasutamata. Mis omakorda tähendab, et peaksime riigieelarvest juurde maksma,” selgitab Põlluaas.

EKRE saadiku sõnul on seda teemat arutatud Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis, mille liige ta on, koos rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajatega, ning leitud, et asjal puudub sügavam mõte. “Riikides, kus sellist jagamist on kasutatud, ei ole see oodatud positiivset tulemust andnud. Pealegi ei ole seda jaotust Euroopa Liidu kivistunud reeglite tõttu võimalik saabuval rahastamisperioodil enam sisse viia. Seega, kõik mis hiilgab, ei ole sugugi kuld,” nendib Henn Põlluaas.

Eesti kaheks statistiliseks piirkonnaks jaotamine on jutuks olnud päris pikka aega, kuid enamik asjatundjaid on leidnud, et seda kaudu Euroopa Liidu toetuste arvelt rahalist võitu ei saa ning seetõttu suureneks vaid bürokraatia. Selle küsimuse tõstatamine vahetult enne valimisi ei kanna endas ilmselt muret Eesti maapiirkondade pärast.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused