Henn Põlluaas: Eesti ja Soome suhted on paremad kui kunagi varem

Eesti,
Henn Põlluaas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) on sama meelt erakonnakaaslase Mart Helmega, kes leidis, et pensionile minev Eesti suursaadik Soomes – Harri Tiido – lõpetas enda diplomaatilise karjääri inetult.

Ka peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu on kinnitanud, et Tiido väited, justkui Eesti ja Soome suhted oleks halvenenud, ei vasta tõele. „Erinevalt Tiido poolt öeldule, on Eesti ja Soome suhted väga head ning seda võivad kahjustada hoopis tema enda vastupidised ja vastutustundetud väited,“ kirjutas Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Henn Põlluaas: „Nii valitsuse kui riigikogu tasandil on kahepoolne suhtlemine olnud väga tihe, töine, asjalik ja muidugi mõista sõbralik. Seda nii koroonakriisi ajal kui ka enne seda. Soome parlamendi esimees, Matti Vanhanen käis talvel riigivisiidil Eestis ja uuesti kohtusime temaga, kui käisin kevadel riigivisiidil Soomes. Kohtusin seal ka Soome välisministri, rahandusministri, parlamendi kaitsekomisjoni esimehe, parlamendi sõprusgrupi liikmete ning teiste tähtsate ja oluliste persoonidega ning kinnitan veelkord, et meie suhted ja koostöö on ja jäävad väga heaks.“

Ta lisas, et nii suure kogemusega diplomaat, nagu Harri Tiido on, peab teadma, et suursaadik ei ole ega tohi käituda nagu poliitik: „Suursaadikule on oma riigi esindamisel lubamatu valida siseriiklikult poliitilisi pooli, segada enda poliitilisi eelistusi suhtlusesse riigiga, kus ta töötab, ning ammugi kuulutada ajakirjanduses oma vastumeelsust oma valitsuse ja eriti ühe valitsuserakonna suhtes. Demokraatlikus riigis ei kujunda ega vii välispoliitikat ellu mitte diplomaadid, vaid parlamendi volituste alusel valitsus. Suursaadik esindab riiki, mitte iseennast.“

Ta peab äärmiselt kohatuks ja taunimisväärseks ka opositsiooni püüet õigustada ja võimendada Tiido väljaütlemisi.
Põlluaas juhib tähelepanu asjaolule, et Tiido väljaütlemised ei ole leidnud arusaamist ka Soomes ning mitmed Soome juhtivad poliitikud, nagu näiteks välisminister Haavisto, on pidanud vajalikuks omalt poolt kinnitada, et Soome ja Eesti suhted on suurepärased ja praeguse valitsuse ajal on läbikäimine hoopis tihenenud.

„Ma julgen öelda, et meie kahe hõimurahva ning Eesti ja Soome vahel valitsevad erisuhted,“ avaldas Põlluaas. „Nii on see olnud läbi meie ajaloo. Eesti ja Soome omavaheline koostöö eri tasanditel on tihedalt põimunud ja sõbralik, seda on võimatu alahinnata. Meie koostöö on suurepärane ka regionaalsel tasandil ja rahvusvahelistes organisatsioonides.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused