Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas Eesti sõjaväevormi kandmise keelust 9. mail: “On hämmastav, et iseseisvas riigis toimub selline häbiväärne lömitamine”

-
11.05.2021
Pronkssõdur on endiselt koht, mis meelitab Vene imperialismi toetajaid. Pilt on illustratiivne.
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon esitas kaitseminister Kalle Laanetile arupärimise seoses kaitseväe vormi kandmise keeluga pronkssõduri lähistel tänavu 9. mail.

Arupärimine lähtub kaitsejõudude teenistujatele antud korraldusest hoiduda 9. mail Filtri linnaku ümbruses kaitseväe vormis ringi liikumisest.

Arupärimise üle andnud EKRE fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul ei ole aktsepteeritav, et kaitseväelased ja kaitseliitlased ei tohi Eestis teatud piirkondades kanda Eesti mundrit.

„On uskumatu, et kaitsejõududude juhid ja ilmselt ka valitsusliikmed kardavad pronksokupandi kuju juures Nõukogude Liidu võitu ja Eesti Vabariigi hävitamist tähistavaid venelasi. On hämmastav, et selline häbiväärne lömitamine toimub 2021. aastal iseseisvas riigis ja Kaitsejõudude Peastaabi kõrval,“ ütles Henn Põlluaas.

„Arvestades, et Reformierakond on pingutanud ajateenistuse kaotamise nimel ja valitsus kavatseb kärpida kaitseelarvet järgmise nelja aasta jooksul ligi saja miljoni euro võrra, pole imestada, kui nad otsustaksidki meie kaitseväe ja Kaitseliidu laiali saata, et mitte suurt Venemaad provotseerida.“

EKRE fraktsioon soovib kaitseministrile esitatud arupärimises teada, kas kaitsejõududel on veel mingeid tähtpäevi või geograafilisi piirkondi Eestis, kus nad soovitavad ajateenijatel või tegevväelastel vormis mitte liikuda, ja kas soovitus kehtib ka liitlaste sõjaväelastele.

„Ühtlasi soovime teada, milline on kaitseministri hinnangul sellise korralduse mõju ajateenijate moraalile, Kaitseväe mainele ja laiapindse riigikaitse tõsiseltvõetavusele ning milliseks peab kaitseminister taolise korralduse mõju Venemaa relvajõudude hinnangutele meie kaitsetahtele,“ ütles Põlluaas.

UU