Henn Põlluaas Eesti sõjaväevormi kandmise keelust 9. mail: “On hämmastav, et iseseisvas riigis toimub selline häbiväärne lömitamine”

Eesti,
- Updated
©UU
Pronkssõduri lähistel keelati tänavu Eesti sõjaväevormi kandmine põhjendusega, et see võib põhjustada asjatuid provokatsioone.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon esitas kaitseminister Kalle Laanetile arupärimise seoses kaitseväe vormi kandmise keeluga pronkssõduri lähistel tänavu 9. mail.

Arupärimine lähtub kaitsejõudude teenistujatele antud korraldusest hoiduda 9. mail Filtri linnaku ümbruses kaitseväe vormis ringi liikumisest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Arupärimise üle andnud EKRE fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul ei ole aktsepteeritav, et kaitseväelased ja kaitseliitlased ei tohi Eestis teatud piirkondades kanda Eesti mundrit.

„On uskumatu, et kaitsejõududude juhid ja ilmselt ka valitsusliikmed kardavad pronksokupandi kuju juures Nõukogude Liidu võitu ja Eesti Vabariigi hävitamist tähistavaid venelasi. On hämmastav, et selline häbiväärne lömitamine toimub 2021. aastal iseseisvas riigis ja Kaitsejõudude Peastaabi kõrval,“ ütles Henn Põlluaas.

„Arvestades, et Reformierakond on pingutanud ajateenistuse kaotamise nimel ja valitsus kavatseb kärpida kaitseelarvet järgmise nelja aasta jooksul ligi saja miljoni euro võrra, pole imestada, kui nad otsustaksidki meie kaitseväe ja Kaitseliidu laiali saata, et mitte suurt Venemaad provotseerida.“

EKRE fraktsioon soovib kaitseministrile esitatud arupärimises teada, kas kaitsejõududel on veel mingeid tähtpäevi või geograafilisi piirkondi Eestis, kus nad soovitavad ajateenijatel või tegevväelastel vormis mitte liikuda, ja kas soovitus kehtib ka liitlaste sõjaväelastele.

„Ühtlasi soovime teada, milline on kaitseministri hinnangul sellise korralduse mõju ajateenijate moraalile, Kaitseväe mainele ja laiapindse riigikaitse tõsiseltvõetavusele ning milliseks peab kaitseminister taolise korralduse mõju Venemaa relvajõudude hinnangutele meie kaitsetahtele,“ ütles Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused