Henn Põlluaas: Eesti valitsus peaks NATO-lt taotlema suuremat kohalolekut Balti regioonis

EKRE riigikaitse programmis on koostöö NATO-ga oma kaitsevõime kõrval olulisel kohal.

Eesti valitsus peaks tegema jõupingutusi, et veenda meie NATO liitlasi suurendama kohalolekut Balti regioonis, leiab Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas (EKRE).

„Pole kahtlust, et Vene Föderatsioon testis Kertši väina juures Ukraina laevu rünnates muuhulgas ka lääneriikide ühtsust ja reageerimiskiirust. Kahjuks on lääneriikide reaktsioon toimunule olnud ebapiisav,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas (EKRE).

„Eesti valitsus peaks kutsuma NATO liitlasriike üles toetama sõjalise jõudude tasakaalu loomist Poola ja Balti regioonis ning suurendama Venemaa sõjalaevastiku vastukaaluks oma kohalolekut Mustal merel ja Läänemerel. Samuti peaksid liikmesriigid kiirendama kaitsekulutuste tõstmist minimaalselt kahele protsendile SKP-st.“

Põlluaas leiab, et Eesti valitsus peaks ka Euroopa Liitu kutsuma üles toetama Ukrainat nii rahaliselt kui ka kaitsetehnikaga tema territoriaalse terviklikkuse kaitsmisel ning karmistama sanktsioone Vene Föderatsiooni vastu.

“Ühtlasi kutsume Euroopa Liitu, ÜRO-d ja teisi riike üles nõudma Vene Föderatsioonilt laevaliikluse takistamise lõpetamist Kertši väinas ja Aasovi merel ning viivitamatut Ukraina vastase sõjalise agressiooni ja Krimmi annekteerimise lõpetamist,” ütles Põlluaas.

 

UU

Kommentaarid