VIDEO: Henn Põlluaas: eestlastel on põhjust uhke olla oma saavutuste üle

Eesti,
- Updated

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) ütles täna hommikul võidupüha pidulikul lipu heiskamisel ja muinastule süütamisel Toompeal Kuberneri aias, et Eestil on põhjust olla uhke oma rahva saavutuste üle.

„Me võitsime Vabadussõja ja panime aluse oma riigile. Me oleme läbinud keerulise ajalooteekonna. Seda peab tundma ja tutvustama noortele,“ rääkis Põlluaas oma sõnavõtus. „Kui me ei tunne ajalugu, kui puudub rahvuslik iseteadlikkus ja uhkus, siis muutume juuretuteks. Ja juurteta puu hääbub.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaas avaldas kindlust, et me saame kõikidest raskustest üle ka tulevikus, sest eestluse aated on sügaval meie südametes. „Võideldes ükskõik kui osava või ülekaaluka vaenlasega, jääb lõpuks alati peale see, kes tõstab kõrgele moraali põhimõtted, kaitseb oma peret, maad ja rahvast. Tähtis on tahe – vabadusetahe, isamaa kaitsmise tahe, tahe olla ja jääda peremeheks omaenda kodumaal. Meil on see tahe!“ ütles ta.

Põlluaasa sõnul on eestlaste ülesanne hoida ja kaitsta seda imeilusat maad ning anda see edasi veelgi paremana ja veelgi ilusamana, et ka lastel ja kõigil järeltulevatel põlvedel vabaduse pirrud lõõmaksid.

Võidupüha üritused said teisipäeva alguse hommikul kell 7, kui naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased heiskasid Eesti lipu igasse maakonnakeskusesse. Tallinnas tõusis lipp Pika Hermanni torni. Kuberneri aias süütasid noorkotkad tikkude või välgumihkli abita muinastule, mis kell 11 ühendatakse Kadriorus Toril süüdatud mäletustulega võidutuleks ning seejärel saadab president võidutuled igasse maakonda.

Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919. aastal.

 

3 commentsOn VIDEO: Henn Põlluaas: eestlastel on põhjust uhke olla oma saavutuste üle

  • Avatar

    Tead Enn niikaua kui eesti pensionärid on euroopa vaesemad ja tänu kellele saite teie ja ka ka refipätid võimule , ei maksa ikka kireda oma saavutustega. Tehke pensionid kreeka tasemele siis hakake hõiskama.Muud pole kui eneseimetlemine ja kiitlemine, oli see reffide ajal ja hakkab nüüd samamoodi minema.Paistab et vahet pole kes võimul sigaqtsemine pensionäride kallal kestab adasi ja veel, kui te e- valimisi. ei keelusta, presitendi otsevalimisi ei kehtesta ja rahva küsitlust ei taasta võite samahästi kui sinnasamusesse sõita.Erit käib see RB kohta.Siiani ma veel pooldan teid aga kui te ikka midagi ei tee siis teate isegi mis juhtub.Üks jubedus veel on ERR ja peavoolumeedia, olete ju nii hambutud et enam ei aja nutma ka.Kuigi ons see parim koal. mis eestil olnud kuid nagu luik ,haug, ja vähk.Kui te ühtsust ei saavuta siis minge parem laiali.

  • Avatar

    Eestlaste nn “eliidi” ainus saavutus on ühest p.rs.st teise pugemine.

  • Avatar

    EKRE võiks sisse viia “rahvusliku raha”. Eesti toorainest Eesti töötajatega Eesti tooted võiks saada maksusoodustust. Küll siis turg paneb ise paika, kui palju maksab ja kui räpast või ideoloogilist raha mingi toode või teenus maksab. Põlluaas on viimaste aastate sobivaim riigikogu esimees ja asendab oma tasakaalukusega ka presidendi rolli. Kahjuks rahvuseta ringhääling seda veel ei taipa ja sealne reformijuurtega seltskond võtab võimaluse nautida avalik-õiguslikku teenust.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused