Henn Põlluaas: EKRE hümnieelnõu kriitikud ajavad päevapoliitilist kiusu

Eesti,
©Scanpix
Indrek Saar, Liisa Pakosta

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas avaldab tunnustust EKRE hümniseaduse eelnõud toetanud vabariigi valitsusele, kuid taunib kultuuriministri ja soovoliniku kiusu hümni seadustamise kava mutta tampida.

„Kui valitsuse toetus hümni seadusele tähendaks ka koalitsioonierakondade toetust Riigikogu saalis, siis oleks see üks väheseid kordi, kui julgetakse kiita heaks opositsioonierakonna ettepanekuid. Tegu oleks märgiga poliitilise kultuuri paranemisest Eestis, mis näitaks, et teatud teemade puhul suudetakse poliitiline kemplus ja erimeelsused kõrvale jätta,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Samas on sümptomaatiline, et sotsist kultuuriminister Indrek Saar, kelle ülesanne peaks olema Eesti kultuuri kaitsmine, ajab päevapoliitilist kiusu, nagu poleks hümni seadust vaja. Saar eirab tõsiasja, et enamikus Euroopa riikides on hümn ja selle kasutamine seadusega paika pandud. Eestis aga ei ole mitte üheski seaduses kirjas, mis lugu me hümni all üldse silmas peame. Meie leiame, et vabariigi juubeliaastal on väärikas see puudujääk kõrvaldada. Hümn on riigi sümbol nagu vapp ja lipp ning nende kasutamist reguleerib samuti seadus.“

Põlluaas ütleb, et piinlik on lugeda valesid, mida mõned hümnieelnõu kriitikud nagu soovolinik Liisa Pakosta on viimastel päevadel meedia vahendusel levitanud.

„Täiesti jaburad on väited, justkui oleks EKRE eesmärk mingil viisil hümni esitamist keelustada ja takistada, justkui seda ei tohiks kõrgete aukandjate juuresolekuta või koosoleku alguses esitada, justkui lapsi tuleks karistada, kui need hümni laulavad, justkui sõnade sassiajamisele järgneks karistus. Mitte midagi sellist seaduseelnõus ei ole. Pakosta valed tulevad ilmselt puhtast kadedusest, et tema kauaaegne koduerakond IRL pole varem samasisulise eelnõuga välja tulnud. “

EKRE aseesimees juhib tähelepanu, et kui eelnõu tuleb riigikogus arutlusele, saab esitada parandusettepanekuid. „Seaduseelnõu sõnastust on võimalik lihvida, selgemaks kirjutada, täiendada. Hümn on ju meie kõigi oma, austagem seda ja ärgem kallakem häid algatusi kibeda sapiga üle. Loodan, et “Mu isamaa, mu õnne ja rõõm” saab hümnina viimaks sätestatud. See oleks meie riigile väärikas juubelikingitus,“ ütles Põlluaas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused