Henn Põlluaas: EL-i tippkohtumine seab ohtu Eesti inimeste turvalisuse

Eesti,
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas

Kui Euroopa Liidu tippkohtumist Tallinnas tuuakse turvama 800 politseinikku kogu Eestist, siis ohustab see nädalalõpul nende inimeste turvalisust, kes elavad väljaspool Tallinna, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

„Juba praegu on Eestis olukord, kus umbes pooltes omavalitsustes konstaableid pole ja politseipatrullide arv on allpool miinimumi. Nüüd väheneb nende arv drastiliselt veelgi,“ osutab Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ehkki siseminister Andres Anvelt ütles Riigikogu infotunnis napisõnaliselt, et turvalisus kannata ei saa, on selge, et politsei reageerimisaeg väljakutsetele pikeneb oluliselt. See võimaldab kurjategijatel muretult tegutseda.“

Põlluaasa hinnangul ei tohiks Eesti inimeste turvalisus ka mitte ajutiselt väheneda. „Riik oleks võinud tippkohtumist turvama kutsuda ka abipolitseinikke ja turvafirmasid,“ ütles Põlluaas. „Kokkuvõttes näitab toimuv seda, kuhu on meid viinud politsei krooniline alarahastamine ja koosseisude vähendamine.“

Põlluaas juhib tähelepanu, et praeguse seisuga on näiteks Lääne-Harju politseijaoskonnas puudu seitse patrullpolitseinikku. Ida-Harjus, kus elab veerand miljonit inimest, on puudu 16 patrullpolitseinikku.

„Riigikontrolli audit näitab, et viimase viie aasta jooksul on politseinike hulk vähenenud tuhande võrra ja seniste trendide jätkudes tuleb kümne aasta pärast läbi ajada kolmandiku võrra väiksema hulga töötajatega. Vastupidi plaanitule on saavutatud rahaliselt suurim kokkuhoid tööjõukuludelt.“

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused