Henn Põlluaas: elektri püsitasu kehtestamine mõjub maa- ja suvilapiirkondadele laastavalt

Eesti,
- Updated

Elektri püsitasude kehtestamisega tegi valitsus otsuse, mis halvendab 80 000 inimese majanduslikku olukorda ning annab järjekordse hoobi Eesti maaelule, leiab Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

Põlluaasa sõnul paistab püsitasude sisseviimise tagant valitsuse soov kindlustada endale jätkuv dividendivoog Eesti Energiast. „Olemuselt meenutab see kunagist ampritasude kehtestamise püüdu, mis ei soodusta elektrienergia säästlikku tarbimist, küll aga võimaldab Eesti Energial saada tulu kauba eest, mida tegelikult ei tarbita,“ ütles Põlluaas.

„Tuleb meeles pidada, et tarbija on võrku ühendamisega seotud kulud juba liitumistasuga kinni maksnud ning elektrihinnale on lisatud ka käibemaks, aktsiis ja kõrged taastuvenergia tasud. Paljud tarbijad on ise kinni maksnud rajatud liinid ning tasudes on sees liinide hooldamise kulud ja kasum.“

Põlluaas juhib tähelepanu, et Eestis on palju maakodusid, mida hoitakse järeltulevatele põlvedele, samuti kümneid tuhandeid suvilaid, kus inimesed kasutavad elektrienergiat vaid paaril kuul aastas. „Kõik nad peavad hakkama igakuiselt maksma kauba eest, mida nad ei tarbi või tarbivad väiksemas mahus, kui neilt hakatakse sisse nõudma.“

EKRE fraktsiooni aseesimehe sõnul peab riik peab arvestama Läti kogemusega, kus peale püsitasu kehtestamist lülitati välja ligi 20 000 suvilat, maakodu või ehitusootel krunti, kes ei soovinud tasu maksta.

„Riik jääb sellega ilma igasugusest elektritasust, kaasa arvatud uuest püsitasust. Elektrivõrk laguneb, lammutatakse või viivad selle ära metallivargad. Kui kunagi peaks kellelgi tekkima soov lülituda uuesti võrku, kaasnevad sellega märkimisväärsed sisselülitamiskulud, mis käivad enamikule inimestele üle jõu. Tagajärjeks on maapiirkondade jätkuv tühjenemine ja väheneb tõenäosus, et elu maal taastuks.“

Põlluaasa sõnul peab valitsus mõistma, et püsitasu rakendamine on lühinägelik. „Dividendi teenimine ei kaalu üles vajadust tagada elu võimalikkus kõikjal Eestis,“ ütles Põlluaas.

Elektrilevi kehtestas valitsuse nõusolekul tarbijatele niinimetatud püsitasu, mis jõustub 1. juulist ja lisandub kohtades, kus elektrit ei ole tarbitud või on tarbitud aasta jooksul alla 250 kWh. Püsitasu peavad hakkama maksma kokku umbes 80 000 klienti ja peret.

UU

Foto: MARGUS ANSU ( POSTIMEES

Kommentaarid

3 commentsOn Henn Põlluaas: elektri püsitasu kehtestamine mõjub maa- ja suvilapiirkondadele laastavalt

 • Avatar
  Margus Peterson

  kallid ülalpool kommenteerijad! kus te olete elanud!? kas te asjast
  nimega AJALUGU olete midagi kuulnud?
  1) ah et teil ei ole raha? vale jutt – on küll. taskutes-arvetel võib
  tuul vilistada, aga teil on ju ometi korterid-majad-maad-metsad jne.
  ja pole siin ilmas asja, mida ei saaks rahaks teha.
  2) ah et riigil pole raha? vale jutt! sest milleks teid, kulla maksu-maksjad, siin riigis peetakse!? otsitakse. ja leitakse. ja otsitakse veel.
  ja arvate, et ei leita? eksite. ja nii edasi . . .
  3) kas teate rahanumbrit, mida tšinovnikud EI SUUDA sirgeks lüüa?
  mina tean . st., ei tea – seda POLE olemas.
  4) et milleks see jutt kõik? kas mäletate – PLATS PUHTAKS! ja
  laarimart saaks roidunult õhata – TEHTUD!

 • Avatar
  Raivo Annus

  Kas selle asemel, et lollustele ja sigadustele vastu hakata jookseme kõik siit minema? Kellele on kasulik sellise kapitulantliku plära ajamine?

 • Avatar
  Kalle Sleng

  Tundub ,et maa on vaja rahva käest sandikopikate eest kätte saada siis saab ju takistamatult maavarade kallale minna!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused