Henn Põlluaas: ERR-i kallutatus on häbiks kogu ühiskonnale

Eesti,
- Updated

 

Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liikme Henn Põlluaas sõnul tõestab ERR järjekindlalt, et tegemist on poliitliselt kallutatud organisatsiooniga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Näiteks eelmise aasta alguse esimesse viite Foorumi saatesse kutsuti esinema: VE – 5 korda; SDE – 4 korda; IRL – 4 korda; RE – 3 korda; KE – 3 korda; EKRE – vaid 1 kord. Terve aasta lõikes oli saatesse kutsutud erakondade osalus enam vähem samasugune,“ osutab Põlluaas.

„Tänavu on toimunud neli Foorumi saadet, kuhu on kutsutud esinema: RE – 4 korda; VE – 3 korda; IRL – 3 korda; KE – 3 korda; SD – 2 korda, kuid EKRE – taas vaid 1 kord. Ei pea vist selgitama, et Foorumi saade on üks vaadatuimaid arutelusaateid, kus erakondadel on võimalik enda seisukohti esitada ja debateerida.“

Põlluaasa sõnul joonistuvad eelpooltoodust selgelt välja ERR-i erakondlikud eelistused ehk see millistele erakondadele antakse rohkem eetriaega ja võimalust pildil olla ning eriti see, millist erakonda, sõnumit ja maailmavaadet ilmselgelt diskrimineeritakse ja boikoteeritakse.

„Täpselt samasugune kallutatud suhtumine on nähtav ka ERR-i uudiste teemavalikutes ja tonaalsuses. Paljud olulised teemad seoses EKRE-ga on kas maha vaikitud, moonutatud või esitatud negatiivses võtmes,“ ütles Põlluaas.

„Ffraktsiooni kohtumisel ERR juhi Margus Allikmaaga pöörasime tema tähelepanu sellistele negatiivsetele tendentsidele, kuid tema lubadusele pöörata tasakaalustatusele ja erakondade võrdsele kohtlemisele rohkem tähelepanu, mingeid positiivseid muutusi ei järgnenud. Näiteks vaikis AK maha isegi eelmise aasta lõpus EKRE poolt Riigikogus korraldatud riiklikult tähtsa küsimuse arutelu Rail Baltica teemal. Ometi oli tegemist riigi kõrgeima võimaliku foorumiga ja Rail Baltica näol sõna otseses mõttes sajandi projektiga.“

Põlluaas leiab, et niikaua, kui ERR on maksumaksjate poolt rahastatav televisioonikanal, peab seal esitatu olema erapooletu, õiglane ja tasakaalustatud.

„Kõiki riigikogu erakondi tuleb kohelda võrdsetel alustel, mitte kellegi poliitiliste eelistuste või mujalt tulevate suuniste järgi. On kaks lahendust: kas taastada ERR-i objektiivsus ja tõsiseltvõetavus ja ERR hakkab tegutsema nii, nagu õiguslik-avalikule televisioonikanalile on kohane, või tuleb teha põhjalik kaadrivahetus nii ERR-i kõrgema kui uudistetoimetuse juhtide seas.“

 

UU

One commentOn Henn Põlluaas: ERR-i kallutatus on häbiks kogu ühiskonnale

 • Avatar
  Andres Leet

  Enn Põlluaas’a artikkel on otse kümnesse!
  Nii ongi, jälgin pidevalt poliitika saateid (nii palju kui neid ETV ekraanil üldse on) Riigikogus on esindatud 6 erakonda ja EKRE on üks 6 erakonnast, aga “Foorumi” saates on tavaliselt kartelli erakonnad ja üks uustulnuk, enamasti on seal VE, tõsi üks kord on ka EKRE saanud sõna sekka öelda Eesti elule.
  Õige oleks, et kõik Riigikogu erakonnad saaksid eetriaega ja sõna sekka öelda Eesti elu edendamisel ja juhtida puudustele, mis silma hakkab, aga paraku on nii et EKRE’le jääb ainult Riigikogus arupärimisi teha ja Uute Uudiste kaudu teavitus tööd teha!
  Kuigi jah on veel mõned üksikud saated nt. “Räägime asjast” ja uus saade TTV-s “Otse Kümnesse” .
  Varsti saab seltsimees Allikmaa teenistus otsa võib olla muutub midagi.
  Aga ERR on ennast hetkel täiega täis lasknud!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused