Henn Põlluaas ETV “Foorumis”: Trump ei ole riigijuht, kellele saaks “pähe istuda”

Eesti,
- Updated

Riigikogu liige Henn Põlluaas ütles ETV poliitikasaates “Foorum”, et Venemaa president Putin pole ettearvamatu ning tema sammude taga on alati külm kalkulatsioon. Seetõttu on vajalik ka selge vastuse andmine, sealhulgas sanktsioonide näol.

Muuhulgas märkis Põlluaas, et sanktsioonid on aidanud kaasa sellele, et Venemaal pole õnnestunud oma relvajõude moderniseerida nii kiirelt kui soovitakse. Selle seisukohaga nõustus hiljem ka välisminister Mikser.

Riigikogulane tunnistas, et Trumpi sõnade tõlgendamine on keeruline, kuid kindlasti ei ole tegu juhiga, kellele õnnestuks kellelgi, sealhulgas Venemaal, kuidagi survet avaldada või “pähe istuda”. Seega oleks tegu riigijuhiga, kes oleks vajadusel valmis Venemaale ka adekvaatse vastuse andma.

Ukrainast rääkides juhtis Põlluaas tähelepanu ka sellele, et väidetavalt kestis Trumpi telefonikõne Ukraina kolleegi Petro Porošenkoga kauem kui näiteks Vene kolleegi Putiniga.

Vaata kogu “Foorumit” SIIT.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused