Henn Põlluaas: kristlasi rõhub islami ning homoideoloogia pealetung

Eesti,
- Updated
©UU
Henn Põlluaas kõnet pidamas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas rääkis täna peetud usuvabaduse konverentsil, et vabadusest moodustab olulise osa ka usuvabadus, samas tõi ta välja, et islami pealetung isegi Euroopas teeb kristlastest tagakiusatavad ning nn uute euroopalikke väärtustega tõstetakse kilbile homoseksuaalide ideoloogiat.

Ta rõhutas, et kuigi Euroopa Liidu asutaja Robert Schuman on öelnud, et demokraatia võlgneb oma olemasolu kristlusele, on tänasele Euroopale iseloomulik valikuline pluralism, sekulariseerumine, aga ka islamiseerumine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Eriti kiire on olnud muutus viimastel aastatel. Euroopasse on saabunud miljoneid mittekristlike religioonide järgijaid, kellel lastakse sallivuse ja inimõiguste sildi all suruda Euroopale peale enda religioonist tulenevaid, kuid meie kultuuriruumi sobimatuid väärtusnorme. Kristlus on surve all nii Euroopas kui mujal,“ rääkis ta, lisades, et uuringute põhjal on kristlus kõige tagakiusatum religioon maailmas. „Euroopa on, pakkudes varjupaika miljonitele islamiimmigrantidele, unustanud sootuks vägivalla, väärkohtlemise ja ahistamisega silmitsi seisvad kristlased. Lähis-Idast on nad peaaegu minema pühitud,“ toonitas spiiker. „Mitmel pool Euroopas eemaldatakse juba krutsifikse isegi katoliiklikest koolidest ja loobutakse Jõulude tähistamisest, sest see solvavat islamiusulisi. Kristlik Euroopa ja kultuuriruum tõmbub koomale.“

Henn Põlluaas rääkis samas, et islam on vaid üks tahk: „Me oleme tunnistajaks niinimetatud uute euroopalike väärtuste pealetungile, millega esitatakse väljakutse kõikidele tegelikele euroopalikele väärtustele – traditsioonilisele perekonnale, moraalile, kristlikele väärtustele jne. Praktikas tähendab see, et kilbile on tõstetud dekadentlik ja äärmusliberaalne sundvõrdsustamine, äärmusfeminism, hedonism, nn sooneutraalsus ja seksuaalvähemused ehk LGBT ideoloogia.“

Henn Põlluaas meenutas, et 2017. aastal koostas sotside juhitud sotsiaalministeerium eelnõu, millega üritati rakendada võrdse kohtlemise seadus homoringkondade teenistusse. Ta viitas, et Liina Kanter, kes töötab tänagi sotsiaalministeeriumis, ütles Vikerraadiole, et riik peabki karistuse ähvardusel sundima kristlasi ja kristlikke usuühendusi rentima oma kinnisvara homopaaridele või nende organisatsioonidele, samuti peaks sundima karistuse ähvardusel usuteaduste instituuti võtma õppima avalikke homoseksuaale.

„Kavandatav seadus rikkus otseselt usklike ja teiste konservatiivsete hoiakutega inimeste usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabadust, luues olukorra, kus oma kõlbeliste tõekspidamiste järgimine oleks olnud karistatav. Üheltpoolt nõuti homoagenda tingimusteta heakskiitmist, teiselt poolt ei üritatudki mõista teistsuguseid veendumusi omavate inimeste usulisi ja moraalseid seisukohti. Kas selline on demokraatia või usuvabadus? Kindlasti mitte!“ rääkis Henn Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused