Henn Põlluaas loetleb teemasid, mida võiks president vabariigi aastapäeva kõnes puudutada

Eesti,
- Updated
©U-Pluss
Henn Põlluaas

Mis võiksid olla need kolm teemat või probleemi, mis vääriksid 24. veebruaril president Kersti Kaljulaidi Eesti vabariigi 100. sünnipäeva kõnes kindlasti käsitlemist või vähemalt äramärkimist. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas pakub presidendile ideid. 

“Kindlasti tuleks meenutada Eesti rahva kustumatut vabaduseiha, rahvuslike väärtuste hoidmist ja soovi saavutada ja hoida omariiklust: Vabadussõda, Tartu Rahu, meie meeste heitlusi Eesti vabaduse eest II Maailmasõjas, okupatsiooni üleelamist ja taasiseseisvumist. Esile peaks tooma meie saavutusi kultuuri ja hariduse vallas: Forseliuse seminarid ja pea üleüldine kirjaoskus juba enne Põhjasõda, ülikool, omakeelne kooliharidus, suur kõrgema haridusega inimeste  osakaal, konkurentsivõime ja PISA testide tulemused jne. Kunst, kirjandus, helilooming, meie suurkujud ja tuntus maailmas, laulupidu. Meie rahvusliku identiteedi hoidmine ja püsimine,” loetleb EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees.

“Samuti peaks president inimesi innustama saamaks hakkama väljakutsetega tänases maailmas: massiimmigratsioon, libaväärtuste pealetung, toetada traditsioonilisi perekonnaväärtusi, sündimuse suurendamist jne, anda neile kindlust ja lootust tuleviku suhtes, kinnitada nende küünarnukitunnet ja uhkust eesti rahva saavutuste ja eestlaseks olemise kohta,” lisab Põlluaas.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused