Henn Põlluaas: Maarjamäe memoriaali pole vaja maha lammutada

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Maarjamäe lagunenud memoriaal on lausa eluohtlik. Pilt on illustratiivne.

Maarjamäe memoriaali on võimalik ümber kujundada kommunismiohvrite mälestusmemoriaaliks, ilma et selle peaks maha lammutama, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas.

„Me toetame justiitsminister Urmas Reinsalu plaani rajada Eestisse kommunismiohvrite mälestusmärk, kuid me ei pea õigeks, et selle hinnaks on senise memoriaali lammutamine. Tegemist on arhitektuurselt kõrgetasemelise objektiga, mille on loonud tuntud eesti arhitektid ja kunstnikud,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„1975. aastal rajatud mälestusmärgi juures on autoritel peaaegu täielikult õnnestunud vältida traditsioonilist nõukogulikku paatoslikkust ja sümboolikat. Memoriaali ehitus jäi omal ajal pooleli ja seda ei võetud kasutusele. Seetõttu puuduvad sellel kinnistunud seosed kommunistliku propaganda ja ideoloogiaga. Möödasõitjatele on ta pigem maastikuarhidektuuriline objekt ja Pirita tee kujunduselement.“

Põlluaas osutab, et memoriaali asukohta on maetud ka 1941. aasta juulis maha lastud eesti lendureid, metsavendi ning Erna rühma sõdureid. Sisuliselt kannab memoriaal seetõttu hoopiski teist sõnumit – ta on kui mälestusmärk bolševismi ja kommunismi läbi kannatanutele ja selle vastu võidelnuile,“ ütles Põlluaas.

„Eestis on vaja kohta, kus meil oleks võimalik mälestada kommunistliku režiimi repressioonide läbi kannatanuid ja neis hukkunuid. Kohta, kuhu viia lilli ja süüdata küünal oma arreteeritud, küüditatud, maha lastud või teadmata kadunud perekonnaliikmete ja rahvuskaaslaste mälestamiseks. Teeme Maarjamäe memoriaali parem korda ja kujundame ümber enda soovide ja vajaduse kohaselt.“

Foto: Wikimedia Commons

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused