Henn Põlluaas merenduskonverentsil: meie laevad tuleb tuua Eesti lipu alla tagasi

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Reisilaevad peaksid eestlasi koju tooma, mitte ära viima.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas küsis oma täna Tallinnas peetud rahvusvahelisel merenduskonverentsil peetud kõnes, kuhu me oleme oma merendusega tänaseks jõudnud ning leidis, et taastada tuleb see, mis on vahepealse paarikümne aastaga kaudunud – tuua meie laevad Eesti lipu alla tagasi.

„Kuigi väikesadamate ja väikelaevade arv kasvab jõudsasti, jäime viis aastat tagasi, 2014. aastal, ilma oma viimasest suuremast kaubalaevast. Veeteede Ameti 2018. aasta raporti järgi on meil ligikaudu 50-60 kaubalaeva, mille omanikud on pärit Eestist ning nende laevade tehnilis-korralduslikku tegevust viiakse läbi siinsamas. Kahjuks ei lehvi nendel laevadel enam sinimustvalge lipp,“ kõneles Põlluaas.

Ta rõhutas, et Eesti on ajalooliselt mereriik ja meie soov on loomulikult taastada see, mis vahepealse paarikümne aastaga on kadunud.

„Eesti riigi eesmärgiks on tuua Eesti lipu alla mitte ainult Eesti omanike kaubalaevu. Me räägime ka reisi- ja eriotstarbelistest laevadest. Oma laevanduse taastamine tooks riigile kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuvat tulu. Me saaksime juurde uusi töökohti, uusi erialasid hariduses, Eesti prestiiž mereriigina tõuseks taas. See kõik on ülioluline,“ ütles Riigikogu esimees.

Tema sõnu peab eesmärkide saavutamiseks eksisteerima stabiilne ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline õigusloomekeskkond.

Majandusministeerium ja Veeteede Amet esitasid eelmisel aastal Riigikogule seaduse eelnõu „Laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse muutmise ning tulumaksuseaduse ja nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus“.

Käesoleva aasta 13. veebruaril kiideti laevanduseelnõu Riigikogus heaks. Eesti astus sellega suure sammu Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku taastamise suunas, kuid lahendamist vajavaid küsimusi on muidugi veelgi.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused