Henn Põlluaas: minister peaks kaitseministeeriumi asekantsleri eestivaenulike seisukohtade pärast lahti laskma

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas jäi Marianne Mikkole hambusse, sest ei kiida heaks vasakliberaalset rumalust.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas soovitab kaitseminister Margus Tsahknal oma ministeeriumi asekantsler Meelis Oidsalu eestivaenuliku seisukohtade pärast ametist lahti lasta.

„Kuidas on võimalik, et kaitseministeeriumi asekantsler Oidsalu levitab avalikkuses põhiseaduslikule rahvusriiklusele vastanduvaid ja eestlust halvustavaid seisukohti?“ küsib Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Nimelt teatas Oidsalu Vikerraadio päevakommentaaris, et Eesti kodanikud ei ole sõltumata päritolust ja kultuurilisest kuuluvusest riigi ees võrdsed. Oidsalu leiab, et eestlased peaksid Eesti riiklusest ja kultuurist mõtlema muul moel kui millestki essentsialistlikust, objektiivsetest tunnustest – nt etnilisest päritolust – sõltuvast. Loosung „eestlane olen ja eestlaseks jään“ on Oidsalu arvates nõrk loosung, sest erinevalt „võrdsusest, vabadusest ja vendlusest“ ei peegeldu ses mitte ühtegi ideaali, mille poole püsivalt püüelda, vaid hoopis eneseimetluslik üleskutse tardumusele.“

Põlluaasa sõnul ei ole küsimus sõnavabaduses. „Küsimus on vaenulikkuses Eesti riigi ja rahva vastu ning üleskutses taanduda põhiseaduslikust rahvusriiklusest. Sellise rahvuslikku eneseväärikust alandava ja vaenulikku psühholoogilist mõjutustööd tegeva inimese koht ei ole kaitseministeeriumis, vaid tema vastu peaks huvi tundma KAPO,“ ütles Põlluaas.

„Lisaks huvitab mind, miks minister on ümbritsenud end selliste inimestega ja kas asekantsleri seisukohad kattuvad IRL-i ametliku seisukohaga. Kas see on IRL-i korduvalt lubatud rahvuslikkuse ja konservatiivsuse esindamine ja kaitsmine vaakpoolses valitsuses? Kui midagi selle isiku suhtes ette ei võeta, siis tuleb ilmselt kaaluda tõsiselt võimalust esitada umbusaldusavaldus kaitseminister Tsahkna suhtes.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused