Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas otsustas eriolukorras kiirendada lisaeelarve menetlemist: Riigikogu võib koguneda juba neljapäeval

-
30.03.2020
EKREMM250320200110
© UU

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) loodab lisaeelarve, mis hõlmab valitsuse meetmeid koroonapandeemiast tingitud kriisi leevendamiseks, võtta arutusele juba sel nädalal ning teha selle esimene lugemine neljapäeval.

“Eeldatavasti võtab valitsus lisaeelarve vastu 1. aprillil ja sellisel juhul teisel kuupäeval ehk neljapäeval saaksid nad selle Riigikogu täiendaval istungil üle anda,” rääkis Põlluaas ERR-ile. “Ja ma väga loodan, et me saame samal päeval teha ka juba selle eelnõu esimese lugemise, kus minister tuleb seda tutvustama ja räägib sellest pikemalt ja vastab küsimustele,” lisas ta.

Kuna riigikogu kodu- ja töökorra seadus ei võimalda kaugtööd ega elektroonilisi töövorme, siis selleks, et parlament oleks otsustusvõimeline, peab see füüsiliselt kokku tulema, kohal peab olema vähemalt 51 liiget ehk enamus. Praegu peaks olema Riigikogus vaba nädal.

Põlluaasa sõnul on Reformierakond lisaistungi vastu, samas on opositsioon kisa tõstnud, miks Riigikogu ei kogune erandkorras juba sel nädalal. Saab näha, kes siis kohale tulevad, kes mitte.