Henn Põlluaas otsustas eriolukorras kiirendada lisaeelarve menetlemist: Riigikogu võib koguneda juba neljapäeval

Eesti,
- Updated
©UU
EKREMM250320200110

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) loodab lisaeelarve, mis hõlmab valitsuse meetmeid koroonapandeemiast tingitud kriisi leevendamiseks, võtta arutusele juba sel nädalal ning teha selle esimene lugemine neljapäeval.

“Eeldatavasti võtab valitsus lisaeelarve vastu 1. aprillil ja sellisel juhul teisel kuupäeval ehk neljapäeval saaksid nad selle Riigikogu täiendaval istungil üle anda,” rääkis Põlluaas ERR-ile. “Ja ma väga loodan, et me saame samal päeval teha ka juba selle eelnõu esimese lugemise, kus minister tuleb seda tutvustama ja räägib sellest pikemalt ja vastab küsimustele,” lisas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna riigikogu kodu- ja töökorra seadus ei võimalda kaugtööd ega elektroonilisi töövorme, siis selleks, et parlament oleks otsustusvõimeline, peab see füüsiliselt kokku tulema, kohal peab olema vähemalt 51 liiget ehk enamus. Praegu peaks olema Riigikogus vaba nädal.

Põlluaasa sõnul on Reformierakond lisaistungi vastu, samas on opositsioon kisa tõstnud, miks Riigikogu ei kogune erandkorras juba sel nädalal. Saab näha, kes siis kohale tulevad, kes mitte.

2 commentsOn Henn Põlluaas otsustas eriolukorras kiirendada lisaeelarve menetlemist: Riigikogu võib koguneda juba neljapäeval

 • Avatar
  vk .com / prooton

  Üks ideesähvatus tekkis, mis võiks koroonalevikut piirata. Kaubanduskeskustes võiks lahtised letid olla ultravioletvalguse all. Näiteks kartulid, porganid, sibulad peedid jne. Ostad seda tolmust mullast kardulast, ning korjad üles sealt, kust mõni teine neid käppinud ja võibolla ka peale köhinud on. Kui nad oleks UV valguse all, siis teadupärast UV tapvat viirusi. Kui selline kohustuslik nõue esitataks toidupoodidele, sest kõiki kaupu ei saa pakendatult müüa, siis see vähendaks riske märgatavalt, ning ei maksaks kaupmehele kah eriti midagi ( mis see LEDpirn või halogeen ikka maksab?? ).

 • Avatar

  Nagu Hiinaga läks maskide asjus, sest USA on võimetu ( vähemalt ei näri ta tähte mingite sertifikaatide alusel, ning loobus USA standarditest ja nõustus kasvõi Hiina standarditega, et KIIRELT saaks!!!!, eeskuju meilegi!!! ), siis nüüd tuleks juba pöörduda Iraani poole. Iraan töötas välja analooge mitteomava koroonatesti, mida riik suudab ülikiiresti toota, ning mis on maailma kõige effejktiivsem. Meil isegi Beebilõust küsis, et tahaks koroonatesti teha, et teisi mitte nakatada, aga perearst olla öelnud, uurides läbi stetoskoobi ta kopse, et koroonat pole, jaluta aga rahvarojhketesse kohtadesse. Nagu maskidega Terviseamet seletas, et maskidest on kasu ainult neil, kes on nakatunud. Ühesõnaga kui oled nakatunud, siis pane mask ette, ning mine kaubanduskeskusesse, selline oli sõnum Terviseametnikelt.

  Iraan on nii kõva riik, et kui USA pakkus “koroonaabi”, siis Iraan lükkas selle tagasi, ning pakkus USA-le ise koroonaabi. Ainus, mis vastu tahtis on see, et USA lõpetaks selle koroonaterrorismi, ehk et ravimeid tootvad riigid saaks Iraanile ka ravimeid ilma sanktsioonideta müüa. Lisaks lõi Iraan ka Piirideta Arstide 30 kohalise haigla riigist välja, et 30 kohta ei ole meie 10 000 kõrval mitte miski, viige see sinna, kus seda vaja on. Ma Eesti valitsuse asemel võtakski selle organisatsiooniga ühendust, ning kutsuks nad Eestisse Saaremaale, seal võib see olla vägagi oluline panus!

  Iran’s Defense Ministry unveils rapid test kits for novel coronavirus
  Monday, 30 March 2020

  “This kit is nothing short of its rivals in the world and in some cases there has been privileges in terms of accuracy and precision,” he said, adding that the Defense Ministry was capable of producing the kits in large numbers in a short period of time to respond to orders inside and outside Iran.

  Representatives of the World Health Organization who visited Iran during early stages of the outbreak in late February said that they had been impressed by the level of self-sufficiency in the country to procure of vital medical equipment and protective gear needed to fight the new coronavirus.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused