Henn Põlluaas: Paide Arvamusfestivalist on saanud arvamuste paljusust ignoreeriv õhuvõngutamine

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Augustikuus toimuva Paide Arvamusfestivali kohta on juba ammu räägitud, et see on üks tühi ajaraisk, mis mingit reaalset kasu kaasa ei too.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas leiab, et rahvuskonservatiivide kutsumine sinna teenib vaid üht eesmärki — nii saaks kogu palagan EKRE materdamise kaudu sisuks “leiba ja vaatemänge”, mida vasakliberaalid siis “poliitpööblile” pakuksid. Uued Uudised vahendavad Henn Põlluaasa sotsiaalmeedia postitust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Huvitav, et see, kas EKRE võtab Paide arvamusfestivalist oma telgiga osa või mitte, leiab EKRE-vastaste liberaalide poolt sellist ägedat vastukaja ja hukkamõistu.

Miks? Kas meie puudumine võtab kuningalt viimasegi tema alastust varjava riidetüki? Kas kardetakse, et kui EKRE näol puudub pool, keda üheskoos silmakirjalikult ja valjult hukka mõista ja tümitada, paljastub tõsiasi, et tegelikult ongi kogu üritus vaid ühte väravasse mängimine ning ühe maailmavaate ja seisukohtade promoüritus, millest ei ole peale näilise auru väljalaskmise mitte midagi sündinud?

Kas arvamusfestival kui selline on tõstatanud reaalseid ja olulisi probleeme, pakkunud asjalikke ja toimivaid lahendusi ühelegi laiemale või kitsamale probleemile? Selliseid, mis arvestaksid ja järgiksid Eesti rahvuslikke huve? Ja isegi kui on, kas neid on kuulda võetud või nendega arvestatud? Või tahetudki, et neid võimukoridorides kuulda võetaks? Ei mäleta…

Pigem on see jäänud tühjaks, tegelikku arvamuste paljusust ignoreerivaks õhuvõngutamiseks ning varjamatuks (vasak)liberaalsete “väärtuste” kuulutamise ja levitamise kohaks, kus sama poole esindajad omavahel “arvamusi vahetavad” (loe: teineteisele takka kiidavad). Täpselt sama ühekülgne on olnud ka ürituse meediakajastus.

Aga et näidata, et me ei ole üksi seda meelt, siis panen siia lõigu Riigikogu saadikute rahvastikutoetusgrupi nõuniku, lugupeetud Phd. Jaak Uibu äraütlemiskirjast korraldajatele. Jaak Uibu kirjutas, et ei osale üritusel, sest praegusel kujul on “arvamusfestival kindlalt selles „pettukate“ reas, kus on jääkelder või kuulajate küsitlused ringhäälingutes. Head mõtted jooksevad tühja ja riigikaravan läheb edasi, kuulmata koerte haukumist.”

Kui arvamusfestival muutub sisuliselt arvamuste festivaliks ja kui ka teistsugustel arvamustel kõla saab olema, nagu ühele demokraatlikule ja pluralistlikule ühiskonnale kohane on, küll me siis taas täies mahus osa võtame! Sel korral osaleme vaid teatud debattidel. Senikauaks edu ja jõudu festivalile ja selle korraldajatele!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused