Henn Põlluaas peab kodakondsuse andmist “halli” passi omanikele julgeolekuriskiks

Eesti,
- Updated

EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas taunib peaminister Jüri Ratase ideed leevendada kodakondsusreegleid “halli” passi omanikele, märkides, et selline areng suurendaks julgeolekuriski.

“Kodakondsus ei ole mingi laadakaup, millele on igal ühel õigus, kui ta kuskil lihtsalt satub elama või on elanud pikemat aega. Kodakondsus on au ja privileeg, mis tuleb välja teenida,” ütles Henn Põlluaas Vikerraadio “Reporteritunnis”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul on kodakondsusseadust läbi aastate väga oluliselt leevendatud. “Ei ole põhjust anda kodakondsust kontingendile, kes ei ole 25 aasta jooksul suvatsenud ega tahtnud kodakondsust hankida, kes ei ole Eesti keelt selgeks õppinud ja kellest suur osa sõidab ringi autod ehitud Georgi lintidega,” lausus Põlluaas.

“Seda enam et me räägime ju täiesti selgelt julgeolekuohust. Öeldakse, et mida rohkem on kodakondsusega isikuid, seda parem – tõepoolest – aga see seltskond on ju selgelt näidanud oma suhtumist Eesti riiki, Eesti kodakondsusesse, ja kui me anname selle niimoodi kandikul, siis see tähendab ka seda, et me kogu sellist meelsust omavale kontingendile anname sõnaõiguse kaasa rääkida meie riigielu kõige tähtsamates küsimustes. Parlamendivalimistel osalemises, võib-olla tulevikus presidendivalimistel jne. Ja ühel heal päeval me näeme, et Eesti riiki ei olegi vaja ära võtta tankidega, vaid need otsused teeb kõik parlament ja valitsus ise,” rääkis Põlluaas.

Henn Põlluaas lisas, et soosivaid hinnanguid Ratase väljaütlemistele kodakondsuse teemal on nii IRL-is kui ka sotside hulgas ja teema võib tulla lauale juba enne riigikogu valimisi.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused