Henn Põlluaas: Postimees ja Aivar Pau omistavad mulle laimavaid ja väljamõeldud kuriteokavatsusi

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees ja Riigikogu saadik  Henn Põlluaas nõuab Postimehelt ühe järjekordse laimuloo ümberlükkamist.

“Postimees avaldas 03.12.2018 artikli “Aivar Pau: kuriteoavaldus EKRE vastu”, milles autor süüdistab mind 26. novembril 2018 toimunud rändepakti vastasel meeleavaldusel kihutustöös, tapmaks oma poliitilisi oponente, kaasmaalasi ja riigijuhte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjanik kirjutab oma loos EKRE ja selle juhtide väidetavast kihutustööst, tuues minu kõnes välja öeldud sõnadele täiesti meelevaldselt võrdluseks fraasid filmist “Viimne reliikvia”.

Pau omistab minule kuritegu, mida ma ei ole sooritanuid ja mille sooritamise kavatsust mul ei ole iialgi olnud. Kogu artikkel põhineb minu öeldu ja faktide teadlikul ning pahatahtlikul moonutamisel, kuigi Pau teadis täpselt, mida ma ütlesin. Ta on seda ka tsiteerinud.

Ma ei ole mitte iialgi ega mitte kedagi tapmisele ega vägivallale õhutanud, ammugi teinud kihutustööd „tappa oma poliitilisi oponente, tappa oma kaasmaalasi, oma riigijuhte“. Minu meeleavaldusel peetud kõnes ei ole mitte ühtegi viidet Pau poolt väidetavale „kuriteokoosseisule“. Tegemist on räige laimu, otsese vale ning minu hea nime ja maine rikkumisega.

Seoses eelpooltooduga nõuan Aivar Pault ja Postimehelt minu ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kohta esitatud valeväidete ümberlükkamist ning artikli kohest kõrvaldamist, samuti õigust vastulause esitamiseks. Vastasel juhul olen sunnitud pöörduma oma õiguste ja hea nime kaitseks  kohtu poole.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused